Facelift pre Porsche 911 Targa

Vizuálne úpravy modelového radu Porsche 911 pokračujú, aktuálne sa pod dizajnérsky a inžiniersky skalpel dostala verzia Targa.
Vydané  Text: 

Zmeny sú v podstate rovnaké ako pri modeloch Carrera a Carrera4, čiže silnejšie motory s priamym vstrekovaním benzínu, dvojspojková robotizovaná prevodovka a nový systém pohonu všetkých kolies PTM. Základnou pohonnou jednotkou je aj v tomto prípade šesťvalcový boxer 3.6 s výkonom 254 kW (345 k), alternatívou v modeli S je agregát 3.8 s výkonom 283 kW (385 k). Špecialitou modelu Targa ostáva presklená zasúvacia strecha, ktorá plynulo prechádza do tretích dverí. Porsche však pridalo novú elektricky ovládanú roletku. Tá dokáže zatieniť celé auto aj pri otvorenej streche. Verzie s pohonom všetkých kolies dostali systém Porsche Traction Management, ktorý rozdeľuje krútiaci moment cez lamelovú spojku. Prioritou však ostávajú zadné kolesá, ktoré sa môžu tešiť z mechanického samosvorného diferenciálu. Porsche tým na čas uzatvára práce na modelovom rade 911, úpravy špičkových verzii GT3, GT2 a Turbo budú teda nasledovať až neskôr.
Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.