Peugeot 207 Le Mans

Dovozca vozidiel francúzskej značky Peugeot pripravil špeciálnu limitovanú sériu modelu 207 s označením Le Mans s počtom 45 kusov pre slovenský trh.
Vydané  Text: 

Na výber je trojdverový hatchback, ktorý si možno objednať v bielom (Le Mans Blanc) alebo čiernom vyhotovení (Le Mans Noir). Ako pohon slúži prepĺňaný benzínový motor 1.6 THP s výkonom 110 kW (150 k) kombinovaný s päťstupňovým manuálom, ktorý dokáže vozidlo vystreliť z nuly na 100 km/h za 8,1 sekundy a maximálne ho môže rozhýbať až na rýchlosť 210 km/h. Vo výbave okrem špeciálnych vonkajších dekorácii nájdete napríklad 17-palcové hliníkové disky Pitlane, hmlovky, zadného parkovacieho asistenta, automatickú dvojzónovú klimatizáciu, palubný počítač, športové predné a zadné sedadlá, hliníkové doplnky či kožený volant. Každé vozidlo má individuálne číslo, celkovo sa vyrobí 2000 kusov. Peugeot 207 Le Mans Blanc (v bielom prevedení) štartuje na 598 000 Sk, čierna verzia Le Mans Noir sa ponúka od 609 000 Sk (20 215,10 €).
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.