Kia Koup Concept

Kia predstavila v New Yorku koncept kompaktného kupé pre americký trh.
Vydané  Text: 

Dizajn štúdie naznačuje dizajnové smerovanie amerických modelov značky, ktorá chce upútať hlavne mladých ľudí. Športové ambície dokazujú aj karbónové doplnky karosérie či interiér dizajnovaný len pre štyroch pasažierov. Ten je vyrobený z kvalitných materiálov, ktoré dopĺňajú karbónové doplnky. Nechýbajú prvotriedne technologické hračky ako Bluetooth či navigačný system. O pohon sa stará prepĺňaný dvojlitrový benzínový agregát s priamym vstrekovaním s výkonom 216 kW (290 k). Pohonné sily sa prenášajú na prednú nápravu cez šesťsupňovú sekvenčnú prevodovku s radením páčkami pod volantom. Pri takomto výkone prirodzene nemôže chýbať množstvo elektronických asistentov, Koup sa môže pochváliť aj adaptívnymi tlmičmi či adaptívnymi svetlometmi. Na 19-palcových diskoch sú obuté pneumatiky rozmeru 245/40 ZR19.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.