Nový model

Opel oficiálne oživuje model FROTERA! Odolný off-road sa zmení na SUV s pridanými hodnotami

Prvé odhaľujúce fotografie nového modelu Frontera spolu s podrobnejšími informáciami odhalí spoločnosť Opel v nasledujúcich týždňoch.

Vydané Text: 

Automobilka Opel ohlásila na rok 2024 návrat označenia Frontera. Tento názov zažije svoj comeback v úplne novom modeli SUV.

Nová Frontera, ktorá sa predvedie neskôr v priebehu tohto roka, bude predstavovať zábavné vozidlo so šikovnými, praktickými funkciami.

Zároveň prinesie novú robustnú interpretáciu odvážnej a čistej dizajnovej filozofie spoločnosti Opel a stane sa prvým sériovým vozidlom tejto nemeckej značky, ktoré ponesie nový znak blesku, tzv. „Blitz“.

Inzercia

Nová Frontera bude od úplného začiatku k dispozícii ako batériový elektromobil.

Názov ,Frontera‘ je ideálny pre naše nové vzrušujúce SUV,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Opel Florian Huettl. „Bude sa vyznačovať sebavedomým charakterom a jeho pozícia bude priamo v jadre trhu.“

Opel Frontera v minulosti

Nový Opel Frontera prinesie veľa miesta a vysokú úroveň všestrannosti, čím priláka ako zákazníkov s aktívnym životným štýlom, tak aj rodiny. Nováčik bude okrem toho pokračovať v dlhoročnej tradícii značky Opel, ktorou je prinášať dostupné riešenia mobility širokému spektru zákazníkov vďaka atraktívnej cene.

Spoločne s uvedením čisto elektrickej verzie novej generácie modelu Grandland, ktoré je tiež naplánované na tento rok, bude príchod batériového elektrického variantu nového modelu Frontera znamenať dôležitý medzník pri pretváraní značky z Rüsselsheimu na čisto elektrickú značku. Opel bude následne v každom modelovom rade ponúkať minimálne jeden batériový elektrický variant.

Široká ponuka batériových elektrických modelov Opel už dnes zahŕňa štvorkolku Rocks Electric, modely Corsa Electric, Mokka Electric, Astra Electric či Astra Sports Tourer Electric, ako aj nové Combo Electric a Zafira Electric. Okrem toho má dnes už aj celé portfólio úžitkových vozidiel k dispozícii batériové elektrické verzie – kam patrí nové Combo Electric, nové Vivaro Electric či nové Movano Electric.

Prvé fotografie nového modelu Frontera spolu s podrobnejšími informáciami o nováčikovi odhalí spoločnosť Opel v nasledujúcich týždňoch.
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.