Aktuality

Peugeot a Citroën zverejnili reálnu spotrebu

Koncern PSA pokračuje v plnení si záväzkov o transparentnosti voči zákazníkom a na autosalóne v Ženeve zverejnil, ako prvý automobilový koncern na svete, oficiálne výsledky merania reálnej spotreby. Na meraní sa podieľali dve mimovládne organizácie, Transport & Environment (T&E) a France Nature Environment (FNE), overené medzinárodnou inšpekčnou organizáciou Bureau Veritas.

Peugeot a Citroën zverejnili reálnu spotrebu

Testom prešli tri populárne modely značky, ktorých spotreba sa merala na verejných cestách v okolí Paríža. Trasa bola zostavená z 25 kilometrov jazdy v meste, 39,7 km v špičke a 31,1 km jazdy na diaľnici v reálnych podmienkach s vodičom, batožinou a so zapnutou klimatizáciou.

Peugeot a Citroën zverejnili reálnu spotrebu

Do leta 2016 chce PSA zverejniť oficiálne testy merania reálnej spotreby pre viac ako 30 modelov značiek Peugeot, Citroën a DS. Výsledné merania sa približne zhodovali s údajmi o spotrebe, ktoré poskytli majitelia testovaných modelov v ankete.

Testované vozidlá:

PEUGEOT 308

CITROËN C4 (GP)

DS 3

Motor:

1.6l BlueHDi 120

1.6l BlueHDi 120

1.6l BlueHDi 120

Prevodovka:

S&S BVM6

Nameraná spotreba ()

5 l/100 km

5,6 l/100 km

4,9 l/100 km

Spotreba (anketa)

5,0 / 5,1

5,5 / 5,7

5,1 / 5,3

Udávaná spotreba

3,8

4,1

3,6

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?