Aktuality

Volvo bude štartovať vo WTCC

K priznaniu automobilky došlo presne 30 rokov po dosiahnutí titulu v ročníku 1985 European Touring Car Championship s legendárnym Volvom 240 Turbo. Vtedy so svojím prepĺňaným štvorvalcom porazil automobily prestížnejších značiek a oveľa vyšších objemov. Tentokrát však ťarchu zodpovednosti na seba prenesú dva exempláre pretekárskeho Volva S60 PolestarTC1.

Volvo bude štartovať vo WTCC

Alexander Murdzevski Schedvin, hlava oddelenia motoršportu v Polestar, dokonca priznal, ako vysoko s novým automobilom mieria: „Je to pre nás veľký deň. Spúšťame program, ktorý smeruje k jedinej veci; priniesť opäť majstrovský titul do Švédska“. Netvrdí, že sa tak stane hneď úvodný rok v biznise, preto majú s novým pretekárskym vozidlom dlhodobejšie plány.

Volvo bude štartovať vo WTCC

Cyan Racing je tradičný partner Polestaru v oblasti motoršportu. Spolupráca začala v roku 1996 a na konte má už šesť titulov jazdcov a sedem titulov pre tím v šampionáte STCC – Swedish Touring Car Championship.

Volvo bude štartovať vo WTCC

Špeciál Volvo S60 TC1 tak dostane nový, trubom prepĺňaný štvorvalec s výkonom 294 kW (400 koní), vychádzajúci z agregátu Drive-E. Kto ho bude viesť v sezóne 2016 je ešte otázne, Volvo však v tlačovej správe prezradilo, že bližšie informácie budú dostupné čoskoro.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie