Apple Watch: nová pohroma na cestách?

Nový kúsok „nositeľnej“ technológie od Apple aj iných spoločností môže obmedziť schopnosť šoférovať ešte viac ako telefonovanie za volantom.
Vydané  Text: 

Inteligentné hodinky (smart watch) umožňujú svojim majiteľom vytáčať a prijímať hovory, kontrolovať správy, sociálne siete aj sledovať svoje zdravie. Podľa organizície IAM (Institute of Advanced Motorists však používanie zariadenia počas vedenia motorového vozidla na zápästí vážne znižuje výkon vodiča pri šoférovaní, odpútava jeho pozornosť a môže viesť k spôsobeniu dopravnej nehody. Britské ministerstvo dopravy oznámilo, že používanie smart hodiniek počas jazdy bude trestané rovnako ako telefonovanie, problémom je, že sa dá iba ťažko dokázať. Na rozdiel od telefónu však neustále upozornenia vyžadujú pravidelnú pozornosť vodiča a obe jeho ruky, ktoré treba kvôli ovládaniu zariadenia použiť.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?