Aktuality

Dacia spustila predaj SPRING EXTREME. Stále je najlacnejším elektromobilom na Slovensku

V rámci bruselského autosalónu Dacia predstavila na modeli Spring úplne novú výbavu Extreme, ktorá dodáva modelu outdoorový charakter. Táto výbava sa potom rozšíri na štyri základné modely značky (Spring, Sandero, Duster a Jogger).

Nový elektrický motor, ktorý je k dispozícii len vo výbave Spring Extreme, je spojený s novou prevodovkou, ktorá znásobuje krútiaci moment prenášaný na kolesá a zároveň poskytuje väčšiu akceleráciu a rekuperáciu v širokom rozsahu. Má však maximálny výkon iba 48 kW (65 koní), teda Spring ostáva naďalej určený predovšetkým do mesta.

Vďaka úplne novému motoru ELECTRIC 65 má Spring Extreme dojazd 220 km v zmiešanom cykle WLTP a 305 km v mestskom cykle WLTP. Motor ELECTRIC 45 (45 k/33 kW) sa bude naďalej používať vo výbave Essential a „Extreme“ nahradí výbavu Expression, ktorú si doteraz vybralo až 80 percent majiteľov modelu Spring.

Prečítajte si aj:


TEST Dacia Spring: Týždeň s lacným elektromobilom dopadol oveľa lepšie, ako by ste si mysleli

ERIK STRÍŽ


Spring Extreme prichádza s úplne novou farbou „Slate Blue“ a radom exkluzívnych dizajnových prvkov týkajúcich sa exteriéru aj interiéru.

Dacia Spring Extreme Electric 65 (2023)

Novinky v exteriéri:

  • Copper Brown farba sa používa na dieloch umiestnených na strešných lištách, krytoch bočných zrkadiel, nábojoch kolies, logu Dacia na dverách batožinového priestoru a pod optikou vozidla
  • Pruhovanie s topografickým dizajnom na predných dverách a odkaz na charakteristický šnorchel modelu Duster umiestnený medzi dverami a prednými blatníkmi
  • Topografické vzory na spodnej ochrane dverí
Dacia Spring Extreme Electric 65 (2023)

Novinky v interiéri:

  • Topografické vzory na prahoch dverí
  • Topografická potlač na predných gumových rohožiach
  • Copper Brown farba použitá na niektorých častiach panelov predných dverí a okolo vetracích otvorov a navigačného panela
  • Prešívanie sedadiel vo farbe Copper Brown
  • ‘Dacia Link’ logo v reliéfe predných sedadiel

Spring Extreme s motorom ELECTRIC 65 je možné objednať na Slovensku za 21 500 € (bez doplnkovej výbavy). Pre úplnosť dodajme, že Dacia Spring ako taká sa predáva od od 20 250 € a ponuka už obsahuje aj verziu Spring Cargo, o ktorej sme písali nedávno v rámci iného príspevku o hybridnej verzii modelu Jogger.

Objedávky na Dacia Spring Extreme sa spustili 16. januára a prvé dodávky sa očakávajú ešte pred letom.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie