Aktuality

Nové škodovky budú mať zvláštny volant a na výšku orientovaný displej! Značka ukázala, ako si predstavuje budúcnosť interiérov

Škoda Vision 7S

Jednou zo skvelých vecí na súčasných modeloch Kodiaq a Superb je to, že využívajú ešte predchádzajúci vzhľad interiérov značky Škoda s dotykovými obrazovkami úhľadne integrovanými do stredovej konzoly. Novšie modely už majú „tablety“, ktoré trčia z palubnej dosky a česká automobilka to s Vision 7S posunie ešte ďalej. Nový ilustračný obrázok odhaľuje vertikálne namontovaný infotainment – prvýkrát v aute mladoboleslavskej značky.

Aj keď sa tento dizajn rozhodne nebude páčiť tradicionalistom, môžu sa utešiť z toho, že prežijú aspoň samostatné ovládacie prvky klimatizácie. Tie (našťastie) nebudú integrované do XXL displeja. Obdĺžnikový digitálny displej vodiča má byť dobre čitateľný, pretože Škoda navrhla nový volant s výrazne zrezanou hornou aj dolnou časťou. Zatiaľ čo doteraz išla Škoda so svojim dizajnom vždy na istotu, po novom chce byť so svojimi automobilmi novej generácie odvážnejšia.

Keďže ide o koncepčné vozidlo, nemalo by byť prekvapením, že Vision 7S je čistý elektromobil. Má sedemmiestny interiér so zaujímavým usporiadaním 2+2+2 a detskú sedačku integrovanú do stredovej konzoly po celej dĺžke medzi prvým a zvyšnými radmi sedadiel. Koncept pripraví pôdu pre nový dizajnový jazyk značky Škoda a ktovie, možno ide o jeden z troch pripravovaných elektrických modelov, ktoré má značka v pláne predstaviť do roku 2030. Všetky budú menšie a cenovo dostupnejšie ako Enyaq.

Svetová premiéra je naplánovaná na 30. augusta. Nový dizajnový jazyk sa nazýva „Modern Solid“ a logika nám hovorí, že Superb novej generácie, ktorá príde v roku 2023, bude prvou sériovou ukážkou novej filozofie. Vozidlo strednej triedy sa bude opäť predávať ako liftback aj kombi, zatiaľ čo jeho ekvivalent Volkswagen Passat má prísť výlučne v predĺženej verzii.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie