Aktuality

Pozor! Polícia nasadila na vodičov kamiónov a autobusov novinku. Sľubuje si od toho vyššiu bezpečnosť na cestách

Policajná akcia Autobus, polícia
Policajná akcia s názvom Autobus je zameraná predovšetkým na vodičov kamiónovej a autobusovej dopravy.

Na slovenských diaľniciach existuje niekoľko fenoménov, ktoré dokážu bežnému vodičovi poriadne znepríjemniť cestu. Okrem tradičného problému v podaní „stredopruhárov“ ide aj o vzájomné predchádzanie kamiónov či ich vodičov, ktorí sa dostatočne nevenujú riadeniu Potom môžu vzniknúť rôzne tragické udalosti. Jedna taká sa stala na konci minulého mesiaca na 26. kilometri rýchlostnej cesty R7. Polícia možno aj kvôli tomu spustila akciu s názvom Autobus.

polícia, dopravná nehoda, kamión
Bratislavskí dopravní policajti zasahovali v pondelok 30.5.2022 pri dopravnej nehode na 26. kilometri rýchlostnej cesty R7. Jedna osoba v dôsledku nárazu kamiónu do dvoch motorových vozidiel zahynula.

Pozor na autobus s čiernymi sklami

Polícia Slovenskej republiky už pred časom na monitorovanie dopravných priestupkov nasadila drony. Teraz však prišla s netradičným riešením, ktoré cieli predovšetkým na vodičov kamiónovej a autobusovej dopravy. Akcia je zameraná hlavne na používanie telefónu za volantom, nebezpečné predchádzanie a monitorovanie bezpečnej vzdialenosti medzi týmito druhmi vozidiel.

Policajná akcia Autobus, polícia
Na monitorovanie a zaznamenávanie správania vodičov kamiónov a autobusov používajú policajti kameru.

Ako uvádza portál tvnoviny.sk, policajný autobus využívaný pri tejto akcii má odstránený obmedzovač rýchlosti a tým pádom môže ísť rýchlejšie ako 90 kilometrov za hodinu. Policajná akcia spočíva v monitorovaní správania sa vodičov na diaľnici pomocou kamery, ktorou spolujazdec vodiča v policajnom autobuse nahráva vodičov kamiónov. Pokiaľ sa preukáže porušenie zákona priestupkom, ktorý je uvedený vyššie, okamžite pred toto vozidlo vyštartuje sprievodná policajná kobra, ktorá vodiča zastaví. Video z policajnej akcie si môžete pozrieť na Facebooku Polícia Slovenskej republiky.

Policajná akcia Autobus, polícia
Po zistení priestupku za vodičom kamiónu alebo autobusu okamžite vyštartuje sprievodná policajná kobra.

Pilotná akcia s veľkým potenciálom

Na našom území ide o pilotnú akciu podobného druhu. Je zameraná predovšetkým na zvýšenie bezpečnosti na našich cestách. Väčšina vodičov kamiónovej a autobusovej dopravy si totiž myslí, že na rýchlostných cestách a diaľniciach sú neohrození, nakoľko sú podstatne vyššie ako bežní vodiči. Policajná akcia začala v Bratislavskom samosprávnom kraji, no už teraz je jasné, že sa podobná kontrola môže vyskytnúť kdekoľvek na Slovensku.

Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie