Traktor budúcnosti! Predstavený koncept nepotrebuje vodiča a jazdí na elektrický pohon

Mimoriadne zaujímavý koncept od švédskej spoločnosti CAKE.
Vydané  Text: 
Švédsky výrobca elektrických motoriek CAKE si vybudoval reputáciu na niekoľkých kľúčových konceptoch. Jedným z nich je, samozrejme, jeho nenapodobiteľný dizajnový jazyk. Milujte ho alebo nenáviďte, ich koncepty sú skutočne jedinečné. **Neoddeliteľnou súčasťou návrhov je elektrický pohon a zameranie na ekologickú udržateľnosť.**
Koncept malého traktora (resp. štvorkolky) bol navrhnutý tak, aby poskytoval dostatok sily, ale zároveň neničil pôdu a okolie. Jednou z najdôležitejších vlastností elektrickej štvorkolky je jej modularita s futuristickými kolesami schopnými zvládnuť rôzne úlohy súvisiace s prácou na poli. **Koncept bol navrhnutý ako autonómne vozidlo, ktoré sa môže pohybovať s vodičom alebo bez neho** a jeho časti sa dajú ľahko vymeniť alebo prispôsobiť, takže malý traktor môžete prispôsobovať tomu, čo aktuálne potrebujete.
Čo tým máme na myslí? **Môžete mu prikázať, aby prenášal krabice s ovocím, napájal elektrické zariadenia (napríklad motorovú pílu) alebo sa postaral o sadenie na poli.** O nabíjanie sa má postarať špeciálna búda so solárnymi panelmi, ktorá môže byť postavená prakticky kdekoľvek s dostatkom denného svetla.
Mimoriadne udržateľná je aj samotná konštrukcia. **Pneumatiky sú vyrobené z púpav, plastové komponenty vozidla sú vyrobené z ľanu a pokiaľ ide o rám, ten bol vyrobený z hliníka,** ktorý je tiež ľahký a ľahko recyklovateľný.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉ