Aktuality

Polícia zmení vzhľad vozidiel. O ich dizajne môžete rozhodnúť aj vy!

Polícia, dizajn, zmena
Polícia sa chystá zmeniť dizajn svojich áut.

Bielo-zelená farebná kombinácia na autách s majákom je niečo, čo v mnohých vodičoch vyvoláva rešpekt. Aktuálny vzhľad policajných áut je tu už poriadne dlho, a práve preto sa chystá veľká zmena. Polícia Slovenskej republiky na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook zverejnila anketu, ktorá má za úlohu vybrať nový vzhľad policajných áut.

Nový dizajn pre policajné autá

Len pred malou chvíľou polícia na svojom profile na Facebooku zverejnila anketu, do ktorej sa môže zapojiť každý. Tá pojednáva o novom dizajne policajných áut a ukončená bude 12.6.2022, t.j. v nedeľu. Polícia zverejnila hneď trojicu návrhov v modernej šedo-modro-žltej kombinácii, ktorá je podobná policajným farbám v Česku, Nemecku, Anglicku či dokonca na Novom Zélande.

Moderný vzhľad prispôsobený 21. storočiu

Polícia vo svojom statuse cituje slová prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana: „Občania Slovenskej republiky si zaslúžia moderný Policajný zbor, na ktorý sa budú môcť spoľahnúť v ktoromkoľvek okamihu svojho života. Príslušníci Policajného zboru zase na vedenie, ktoré im vytvorí podmienky na profesionálny výkon hodný 21. storočia. Z týchto dôvodov pracujeme na reforme, ktorej výsledkom bude nielen vyššia dôveryhodnosť polície, ale aj atraktívnejšia práca príslušníka Policajného zboru, lepšie platové náležitosti, nové uniformy a v neposlednom rade aj nový vozový park s moderným dizajnom, o ktorom môže v týchto dňoch rozhodnúť aj široká verejnosť.

polícia, dizajn, zmena
Polícia na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook zverejnila anketu, do ktorej sa môžete zapojiť aj vy.

Súčasťou pripravovanej reformy Policajného zboru tak bude aj radikálna zmena vzhľadu policajných áut. Bližšie informácie o chystanej zmene by sme sa mali dozvedieť v dohľadnej dobe. Nie je to tak dávno, čo sme vám priniesli informácie o tom, že polícia v blízkej dobe dostane nové ekologické autá.

Rozporuplné reakcie kvôli Ukrajine

K príspevku ohľadom zmeny dizajnu áut na Facebooku vyjadrilo svoj názor už niekoľko stoviek hlasujúcich. Nájdu sa pozitívne komentáre, ale aj také, ktoré dokonale odrážajú dnešnú dobu, kedy ľudia nevedia dostatočne dobre pracovať s množstvom informácií. Ide napríklad o komentujúcich, ktorí si nový vzhľad policajných áut spájajú s farbami vlajky Ukrajiny. Ide pritom o bežné farby používané na policajných autách naprieč viacerými krajinami vo svete, a to už dávno pred vojenskou inváziou Ruska na Ukrajinu.

Londýnska polícia stavila na pohon budúcnosti!
Farebná kombinácia policajných áut v Londýne.
Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie