Kia EV6 bodovala v iF Design Awards 2022 a prispela k úspechu značky Kia na Slovensku

Plne elektrický crossover EV6 exceloval v štyroch prestížnych kategóriách, na Slovensku zasa model EV6 dosiahol prvenstvo v predajoch elektromobilov.
Vydané Text: 
Plne elektrický crossover EV6 hral hlavnú úlohu pri všetkých štyroch oceneniach iF Design Award, ktoré si odniesla značka Kia. Okrem triumfu v kategórii **Automobily/Vozidlá** bol model EV6 stredobodom pozornosti a konečným víťazom aj v troch ďalších kategóriách: * **Obchody/Showroomy** (za priestor Unplugged Ground), * **Produktové rozhranie** (za informačno-zábavný systém modelu EV6) * **Textil/Stena/Podlaha** (za trojrozmerný hybridný materiál GEONIC použitý v kabíne vozidla EV6). **Kia EV6 získala cenu za dizajn v kategórii „Automobily/Vozidlá“ za „stelesnenie inšpiratívnej mobility“.**
### iF: Jedno z najváženejších svetových ocenení za dizajn Tento rok sa do súťaže o ceny iF Design Awards prihlásilo viac ako 11-tisíc súťažiacich z 57 krajín sveta. Všetky víťazné návrhy sú predstavené na stránke www.ifdesign.com a zverejnené v aplikácii iF Design. Ocenenie iF Design Award vzniklo v roku 1954 a jeho autorom je iF International Forum Design GmbH z nemeckého Hanoveru, jedna z popredných nezávislých inštitúcií v oblasti dizajnu na svete. Slávnostný ceremoniál udeľovania cien s názvom iF Design Award Night 2022 sa uskutoční 16. mája v berlínskom divadle Friedrichstadt-Palast.
Ocenenia sa dočkal aj materiál GEONIC použitý v kabíne vozidla EV6
Ocenený showroom značky Kia - Unplugged Ground
### Predajné úspechy na Slovensku Oceneniami ovenčený model EV6 prispieva aj k predajným úspechom. Značka Kia bola v 1. kvartáli roka 2022 najmä vďaka modelu EV6 na Slovensku suverénnou jednotkou v predaji elektrických vozidiel s 15% trhovým podielom, kedy sa jej podarilo umiestniť na trh 36 kusov modelu EV6, 7 kusov modelu Niro a 2 kusy modelu Soul.ODPORÚČANÉ


Test motocykla

Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut. 
 • Predstavenie

  Viac dynamiky / Lexus UX 300h

 • Keď je niečo dobré, už sa toho nechytajte. Alebo to ešte vylepšite! Lexus sa pri svojom mimoriadne úspešnom modeli UX vybral tou druhou cestou. Obľúbený luxusný crossover je teraz ešte dynamickejší. Privítajte vylepšenú verziu UX 300h.

    
 • Rozhovor

  Prvoradá je spokojnosť našich zákazníkov, hovorí Erika Tanečková z TANEX TRNAVA, ktorý predáva aj SsangYong

 • Spoločnosť Tanex s. r. o. je tu s nami už vyše 30 rokov. Začala predajom ojazdených automobilov a časom sa vypracovala na obľúbeného predajcu a poskytovateľa širokého spektra služieb motoristom. Nedávno pribudla pod jej krídla aj značka SsangYong. To je skvelý námet na rozhovor s konateľkou spoločnosti, Erikou Tanečkovou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Auto pre život / Test Nissan Townstar Combi

 • Máte radi spontánnosť, žijete naplno a vychutnávate si, čo deň prinesie? Nissan Townstar je auto, ktoré vás pri tom rado bude sprevádzať.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Športový crossover

  Predstavujeme CUPRA Formentor: Rodí sa ikona

 • Model Formentor vznikol ako prvý vlastný model značky Cupra. Pri prvom predstavení vyvolal rozruch a vzbudil veľký záujem, čím pomohol, že sa nová značka naplno presadila. Odvtedy sa Cupra zapísala do povedomia a Formentor si získal mnoho priaznivcov.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024