Aktuality

Toyota opäť ponúkne originálne diely pre staršie modely, v tomto roku až pre šesť ikonických kúskov

Toyota pokračuje v projekte GR Heritage Parts a na trhy uvedie novú dod.ávku originálnych náhradných dielov pre šesť klasických modelov áut vrátane Toyoty Land Cruiser série 40 či Toyoty Corolly AE86 Levin/Sprinter Trueno. V minulosti už takto automobilka vydala avízo na výrobu náhradných dielov napríklad pre modely Supra A70 a A80 či 2000GT. Odvtedy prešli tri roky a projekt sa ukázal ako úspešný, čo Toyotu podnietilo pokračovať v ňom ďalej. V tomto roku pôjde až o šesť áut so športovým a terénnym rodokmeňom.

Toyota Supra A70 (1986-1993)
Toyota Supra A70 (1986-1993)

Pre model Supra A70 (1986-1993) Toyota vyrobí viac ako 10 nových náhradných dielov vrátane katalyzátora a lanka ručnej brzdy. Už predtým majitelia mohli získať až 42 rôznych dielov, vrátane emblémov a dokonca aj kľučiek dverí.

Toyota Supra A80
Toyota Supra A80

Majitelia ikonickej Supry A80 z prelomu storočí si doteraz mohli objednávať okrem iných dielov aj nárazníky, kľučky dverí a svetlomety. V tomto roku to budú komponenty predného zavesenia kolies.

Toyota 2000GT
Toyota 2000GT

Majitelia automobilu modelu 2000GT, ktorý hral v bondovke Žiješ len dvakrát, si budú môcť objednať ďalšie komponenty spojky a prevodovky. To je obzvlášť dôležité, pretože auto vyrábali pred viac ako 50 rokmi a v malom počte exemplárov. Kvalitné náhradné diely sú podľa slov výrobcu kľúčom k udržaniu takýchto skvostov.

Toyota Corolla AE86 Levin
Toyota Corolla AE86 Levin

Corolla AE86 z 80. rokov 20. storočia bola v predaji s karosériami Levin a Sprinter Trueno. Športové auto sa zúčastňovalo rally a pretekov a v tom čase bolo jedným z prvých áut využívaných na driftovanie. Ide teda o absolútne ikonický model. Preto Toyota v novembri 2021 v rámci programu GR Heritage Parts obnovila výrobu prvých dielov pre tento automobil. Teraz pribudne ešte viac prvkov, napríklad náhradné diely prevodovky.

Toyota Corolla AE86 Sprinter Trueno
Toyota Corolla AE86 Sprinter Trueno

Náhradné diely pre Land Cruiser 40

Toyota Land Cruiser serie 40
Toyota Land Cruiser serie 40

Model Toyota Land Cruiser je už desaťročia synonymom spoľahlivosti. Automobil debutoval v roku 1960 a vyrábali ho 24 rokov. Auto bolo dostupné v mnohých karosárskych verziách, s rôznymi motormi a rázvormi. Od 60. rokov to bolo jedno z najpopulárnejších áut v Južnej Amerike, dnes si Land Cruiser 40 vysoko cenia aj zberatelia klasických áut.

V minulom roku sa Toyota obrátila na majiteľov Land Cruiserov s otázkou, aké diely potrebujú najviac. Po zozbieraní odpovedí z celého sveta bolo pripravených viac ako 30 dielov, ktoré budú dostupné v predaji počas tohto roka. V prípade Land Cruisera sa pozornosť sústredila na náhradné diely, ktoré rozšíria funkčnosť auta, ako sú komponenty motora, pohonného ústrojenstva, brzdy a riadenia, ale aj také prozaické diely, ako je lampa osvetlenia tabuľky s evidenčným číslom (TEČ).

Prečítajte si aj:


Toyota bude predávať náhradné diely pre legendárne Bondove auto

Výber z oficiálnej správy


Chýbali vám náhradné diely na staršie Toyoty? Oficiálne bude vyrábať a predávať kópie ďalších náhradných dielov pre Supru A70 a A80

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie