Aktuality

Tesla vraj plánuje otvoriť ďalšiu európsku Gigafactory na Slovensku. Je to pravda alebo len pútanie pozornosti?

Tesla
Zdroj: Tesla

Slovensko možno bude okrem klasických áut vyrábať aj elektromobily. Pred pár dňami sa na sociálnej sieti Twitter totiž objavila informácia, ktorá hovorí, že americká Tesla zvažuje otvorenie druhej európskej Gigafactory práve na našom území. Je to pravda alebo sa jedná len o dobre vykonštruovaný plán na upútanie pozornosti?

Cybertruck a Roadster Made in Slovakia?

Americká Tesla stojaca za autami ako Tesla Model S, 3, X, alebo Y vraj plánuje svoju druhú európsku Gigafactory otvoriť na našom území. Na informáciu ako prvý upozornil účet na sociálnej sieti Twitter s názvom Ondrej Bacina. V tweete informuje, že podľa zdroja, ktorý si nepraje byť menovaný, Tesla už aktuálne robí nábor nových zamestnancov, ktorí budú v tejto továrni pracovať. Mali by sa tu pritom vyrábať predovšetkým modely Cybertruck a Roadster.

Informácia sa však už od začiatku javí byť poriadne nepravdepodobná. Tesla by s týmito autami na európskom trhu asi nemala príliš veľký úspech. Veď v jej Gigafactory v Berlíne sa majú vyrábať predovšetkým lacnejšie modely 3 a Y.

Tesla Cybertruck (2022)

Pravdepodobne ide o HOAX

Dvôveryhodnosť tejto “novinky” navyše podkopáva aj fakt, že Tesla na svojich stránkach nemá absolútne žiadnu zmienku o slovenskej Giga. Navyše aj samotná Giga Berlín sa aktuálne ešte len rozbieha a tým pádom nie je dôvod na to, aby Tesla otvárala ďalšiu podobnú továreň na našom území.

My sme aj napriek tomu zisťovali, či sa jedná o relevenatné informácie. Zdroj, ktorý je pomerne blízky Tesle pre nás potvrdil, že informácia nie je pravdivá. Na Slovensku teda s najvyššou pravdepodobnosťou žiadna nová Gigafactory nevznikne. Ak by to tak ale bolo, Slovensko by si upevnilo prvú priečku na svete v množstve vyrobených áut na jedného človeka.

Prečítajte si aj:


Momentálne študujem 3. stupeň vysokoškolského štúdia FEI STU. Medzi moje najväčšie záľuby patria moderné technológie a svet automobilizmu. Nebojím sa elektromobility, no taktiež nepohrdnem ani vôňou čerstvého benzínu. Svet sa neustále mení a s tým aj autá, ktoré sú čoraz viac komplexnejšie. Práve túto zmenu budem sledovať s vami! Azda ako každý fanúšik motorizmu, si vždy poriadne oddýchnem pri sledovaní Formula 1.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie