Aktuality

Tesla opäť odložila výrobu Cybertrucku, zákazníci už tento rok pick-up určite nedostanú

Prvá oficiálna prezentácia Muskovho Cybertrucku dopadla fiaskom, pretože sa počas prezentácie nepriestreľného okna sklá poškodili. Ale nakoniec sa to ukázalo ako skvelý marketing, novú Teslu si objednali stovky tisíc ľudí. To sa písal rok 2019 a dnes model Cybertruck stále nemáme v predaji. Prečo?

Podľa magazínu AutoWeek ešte stále prebieha vývoj vozidla a testovanie jeho priebežných verzií.

Pôvodne mala byť Tesla Cybertruck uvedená do predaja práve počas tohto roka. Dnes už vieme, že to bude najskôr rok 2023.

Tlačová agentúra Reuters uvádza, že tento výrazný elektrický „nákladný automobil“ vzíde z výrobnej linky až koncom prvého štvrťroka 2023, inými slovami o viac ako rok.

Odkladanie termínu spustenia predaja môže vyvolať nielen obavy zákazníkov, ktorí si vozidlo predobjednali už pred rokmi, ale aj umožniť konkurencii, aby trhu ponúkli vlastné alternatívy. Reč je o elektrických nákladných vozidlách Ford F-150 Lightning , GMC Hummer EV či Chevrolet Silverado EV, prípadne ďalšími od značiek Rivian a Fisker. V porovnaní s nimi však Tesla nepochybne vedie v otázke estetickej odlišnosti, ktorá je pre potenciálnych zákazníkov Tesly tak dôležitá.

V prípade predaja na starom kontinente však Tesla musí prispôsobiť model aj európskej legislatíve, ktorá ho pripraví o niektoré prvky príznačne hranatej karosérie kvôli bezpečnosti zraniteľných účastníkov cestnej premávky. Tesla Cybertruck tak napokon môže vyzerať celkom inak, než to, čo nám automobilka ukazovala doteraz.

Ford F-150 Lightning
GM Hummer EV
GM Hummer EV
Chevrolet Silverado EV

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie