Aktuality

Ohrozovanie životov na cestách končí! Bezpečnostný úrad klepol majiteľom Tesly po prstoch

Tesla Model S (2021)

Výrobca elektromobilov Tesla bude musieť vypnúť funkciu, ktorá majiteľom dovoľovala hranie videohier na displeji v aute aj počas jazdy. Automobilke to v USA prikázal Národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky.

Bezpečnostná agentúra v stredu začala formálne vyšetrovanie 580 000 vozidiel Tesla predaných od roku 2017 v súvislosti s rozhodnutím automobilky povoliť hranie hier na stredovej dotykovej obrazovke.

Vyšetrovanie sa týka rôznych vozidiel Tesla, konkrétne modelov 3, S, X a Y vybavených funkciou „Passenger Play“.

Tesla informovala NHTSA, že aktualizácia softvéru zablokuje funkciu „Passenger Play“ a bude nepoužiteľná, keď je vozidlo v pohybe, uviedol hovorca agentúry vo vyhlásení. „NHTSA neustále posudzuje, ako výrobcovia identifikujú riziká a chránia pred rozptyľovaním, ktoré môže vzniknúť v dôsledku nesprávneho použitia alebo zamýšľaného použitia multimediálnych technológií vrátane obrazoviek infotainmentu,“ uviedla agentúra.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie