Aktuality

Karoq je druhou najpredávanejšou škodovkou súčasnosti! Viac ako 500 000 vyrobených kusov oslávia predstavením faceliftovanej verzie

Škoda Karoq Scout (2019)

Od svojho uvedenia na trh na jar roku 2017 má model Karoq veľký podiel na úspechu českej automobilky. Od toho času si po boku svojho „väčšieho brata“, modelu Kodiaq, toto kompaktné SUV získalo mnoho zákazníkov i odborných médií z celého sveta a v posledných rokoch výrazne formovalo rozvoj značky Škoda. Do dnešného dňa zišlo z linky viac ako pol milióna vozidiel Karoq. V roku 2020 a v prvej polovici tohto roka bol Karoq najpredávanejším SUV značky Škoda a po modeli Octavia bol druhým najobľúbenejším modelom značky. Omladený model Karoq čaká premiéra 30. novembra, a to v rámci digitálnej prezentácie pre médiá.

Škoda Karoq 2,0 TSI 4 x 4 Sportline (test 2019, foto: Tomáš Kelement)

Martin Jahn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO pre oblasť predaja a marketingu, hovorí: „Vďaka veľkorysej ponuke priestoru a pre značku Škoda typickej funkčnosti Karoq našich zákazníkov nadchol už od samého začiatku. V minulom roku a v prvom polroku 2021 bol našim najžiadanejším modelom SUV, čo jasne potvrdzuje jeho zásadný význam v našom portfóliu. Som presvedčený o tom, že na doterajšie úspechy nadviaže aj omladený Karoq a značke Škoda získa nových zákazníkov.“

Škoda Karoq 2,0 TSI 4 x 4 Sportline (test 2019, foto: Tomáš Kelement)

S modelom Karoq urobila značka Škoda v roku 2017 druhý krok svojej SUV ofenzívy a tento modelový rad sa stal dôležitou súčasťou úspechu: v roku 2020 predstavoval podiel SUV takmer 40 percent celosvetových predajov značky Škoda. V roku 2020 a v prvom polroku 2021 bol Karoq dokonca najžiadanejším SUV značky a druhým najpredávanejším modelom českej automobilky po modeli Octavia. Od roku 2017 zišlo z linky viac ako 500 000 vozidiel radu Karoq, ktorý je aktuálne dostupný v 60 krajinách celého sveta. Škoda tento model vyrába v Českej republike, na Slovensku, v Rusku a v Číne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?