Aktuality

Nový sedan od Dongfeng má slovenské ceny, importér zverejňuje aj detaily o pohone

Pred niekoľkými dňami sme zverejnili avízo, že importér automobilov značky Dongfeng pripravuje spustenie predaja úplne nového modelu, sedanu S50EV.

Prečítajte si aj:


Na Slovensko prichádza nový sedan od Dongfengu, má zaujať cenou a pôsobivým interiérom

ERIK STRÍŽ


Veľkosť a technické údaje

Pôvodne sme v nadpise tohto článku uviedli, že pôjde o malý sedan, na čo nám importér značky upresnil celkovú dĺžku vozidla - dosahuje presne 4 700 mm, teda bude patriť k tým dlhším.

Pre porovnanie, Renault Megane Grandcoupé má dĺžku 4 632 mm, Mercedes-Benz Triedy C sedan 4 751 mm. Dongfeng S50EV teda bude stáť niekde medzi nimi.

Šírka sedanu S50EV dosahuje 1 790 mm a stojí na podvozku s rázvorom s dlžkou až 2 700 mm. Výška je 1 550 mm.

Elektrický sedan umožňuje jazdiť rýchlosťou maximálne 150 km/h a na jedno plné nabitie trakčného akumulátora prejde do 415 kilometrov (pôvodne sme avizovali 410 km). Akumulátor má maximálnu kapacitu 57,2 kWh (pôvodne sme uviedli 54 kWh), teda viac ako niektoré iné etablované elektromobily, pričom elektrický motor umiestnený pod prednou kapotou poháňajúci predné kolesá disponuje maximálnym výkonom 120 kW a krútiacim momentom až 280 Nm. V zahraničí sa predáva naladený na maximálny výkon 90 kW.

Je potrebné počítať s tým, že newtonmetre uvádzané pri elektrických motoroch sú odlišné od tých, ktoré sú technických údajoch naftových a benzínových motorov, napriek tomu očakávame solídnu dynamiku pri mestských rýchlostiach. Na stránkach Dongfengu sa uvádza, že ide o elektrický metský sedan.

Cena pre slovenský trh

V zahraničí sa tento model predstavuje pod celkovým názvom Dongfeng Fengxing Jingyi S50EV a vČíne sa predáva aj s benzínovými motormi. My si ho budeme môcť zadovážiť len na elektrinu, ale za vskutku dobré peniaze.

Importér na svojich webstránkach informuje o cene 28 990 eur vrátane DPH. Nepôjde tak ani o najlacnejší, ani najdrahší model výrobcu ponúkaný na Slovensku.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie