Aktuality

Citroën C5 X sa bude dovážať z Číny! Vyrábať ho budú v spolupráci s Dongfengom

Skupina Stellantis, ktorá chce podporiť predaje na kľúčovom globálnom trhu, zahájila masovú výrobu nového vlajkového modelu značky Citroën C5 X v závode prevádzkovanom spoločne s partnerom Dongfeng Motor Group v juhozápadnom čínskom meste Čcheng-tu.

Model C5 X sa v súčasnosti vyrába iba v továrni v Čcheng-tu a Citroën tvrdí, že sa bude odtiaľ vyvážať do Európy a ďalších ázijských krajín. Automobilka predpovedá novému modelu úspech, pretože „je jedinečnou kombináciou elegancie limuzíny, dynamiky kombi a drsného postoja SUV,“ uviedol Citroën pri aprílovom predstavení vozidla na autosalóne v Šanghaji.

Továreň v Čcheng-tu sa tiež postará nielen o výrobu spaľovacích verzií, ale podľa Citroënu bude opúšťať brány čínskej továrne aj plug-in hybridný variant novej vlajkovej lode značky.

Spoločnosť PSA, ktorá je dnes súčasťou koncernu Stellantis, potrebuje nové modely na podporu nevýrazných predajných čísel na čínskom trhu. Po dosiahnutí rekordných ročných predajov vo výške takmer 700 000 vozidiel v roku 2015, ktoré spôsobilo predstavenie nových crossoverov ako sú Peugeot 2008 a 3008, sa predaj francúzskej automobilky v Číne v posledných rokoch znížil.

V roku 2020 predal koncern v Číne len 50 267 vozidiel, čo je pokles o 56 percent oproti predchádzajúcemu roku.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie