Aktuality

Škoda oslavuje, už 30 rokov patrí do Volkswagen Group. Pripomeňme si najdôležitejšie míľniky ich spolupráce.

28. marca 1991 podpísal český minister obchodu **Jan Vrba** s predsedom predstavenstva Volkswagen Group **Carlom Horstom Hahnom** zmluvu o vytvorení spoločného podniku na výrobu automobilov **ŠKODA** medzi vládou Českej republiky a koncernom Volkswagen.
Zdroj: ŠKODA AUTO
  1. marca 1991 podpísal český minister obchodu Jan Vrba s predsedom predstavenstva Volkswagen Group Carlom Horstom Hahnom zmluvu o vytvorení spoločného podniku na výrobu automobilov ŠKODA medzi vládou Českej republiky a koncernom Volkswagen.

Po splnení bodov zmluvy sa 16. apríla 1991 automobilka ŠKODA AUTO oficiálne začlenila do koncernu Volkswagen ako štvrtá značka za Volkswagenom, Audi a Seatom.

Čo spojeniu predchádzalo

Koncern Volkswagen sa začal o automobilku ŠKODA AUTO zaujímať už v 70. rokoch minulého storočia, avšak skutočný záujem sa prehĺbil až po roku 1987, kedy sa začala vyrábať nová ŠKODA FAVORIT.

Jágrova favoritka

Prečítajte si aj:


Jágr patril k najbohatším hokejistom sveta, spočiatku jazdil aj na Škode Favorit

Jej prototyp bol komplexne testovaný vo Wolfsburgu, keďže už vtedy sa uvažovalo nad spoluprácou v rámci motorov Volkswagen a ďalších komponentov.

Aj keď k spolupráci napokon z finančných dôvodov v tom čase nedošlo, nadviazané kontakty zjednodušili komunikáciu po roku 1989, kedy vo vtedajšom Československu padol komunistický režim.

V tom čase vyrábala ŠKODA v priemere 200 000 vozidiel ročne, s motorom vzadu a jedinými modelovými radami modernej koncepcie boli Favorit a Forman. Aby ŠKODA mohla držať trend s modernými automobilkami a uspieť vo svete, bolo nevyhnuté nájsť strategického partnera.

V roku 1990 oslovila česká vláda osem automobiliek , z ktorých štyri dali ponuku. Do úzkeho výberu sa dostali koncerny Renault-Volvo a Volkswagen Group. Nakoniec sa víťazom stal koncern Volkswagen Group, ktorý do automobilky vložil 620 miliónov mariek, čím vlastnil 31 % akcii.

Prečítajte si aj:


Nostalgia bokom! Aké veľké boli boli Felicia, Favorit či 120 v skutočnosti?

Redakcia (s)


10/1991

Richard Von Weizsäcker, nemecký spolkový prezident, navštívil 8. októbra Mladú Boleslav. Potvrdil tak svoj záujem o privatizáciu automobilky, ktorý trval už od jari 1990.

11/1992

Schválenie plánu investície do automobilky ŠKODA vo výške 3,749 miliardy mariek do roku 2000 dozornou radou Volkswagen Group.

6/1994

  1. júna 1992 bol vyrobený miliónty kus vozidla ŠKODA s pohonom predných kolies.

10/1994

Na trh bol uvedený model ŠKODA Felicia, prvé vozidlo s komponentami koncernu Volkswagen.

Škoda Felicia (1994) © 2019 Škoda Auto

9/1996

Do prevádzky je uvedená jedna z najmodernejších automobilových tovární v Európe v Mladej Boleslavi. Na trh tiež prichádza nový produkt v podobe liftbacku nižšej strednej triedy Octavia, po prvýkrát na podvozkovej platforme koncernu Volkswagen.

Škoda Octavia 2001

1999

Uvedenie modelu nižšej triedy FABIA.

Škoda Fabia 1999

5/2000

Volkswagen sa stáva 100 % vlastníkom ŠKODA AUTO. Podarilo sa tiež prekročiť cieľ zvýšenia objemu výroby nad 400 000 vozidiel. Vyrobených bolo 450 911 automobilov Škoda.

12/2014

Prvýkrát dodala Škoda Auto svojim zákazníkom viac ako milión vozidiel v priebehu jedného roka.

30 rokov v číslach

  • šesťnásobný nárast predaja vozidiel
  • rast počtu zamestnancov zo 17 000 na viac ako 42 000
  • stomiliardové investície do vývoja, výroby a vzdelávania
  • pôsobenie na viac ako 100 národných trhoch
  • široká ponuka 10 modelových radov
  • siedmy rok za sebou viac ako milión zákazníkov
  • ŠKODA AUTO tvorí 5 % HDP Českej republiky

K 30. výročiu spojenia s Volkswagen sa vyjadril aj súčasný predseda predstavenstva ŠKODA AUTO Thomas Schäfer:

„Integrácia spoločnosti ŠKODA AUTO do koncernu Volkswagen je skvelým príkladom úspešnej transformácie v Českej republike aj v celej Európskej únii. Ľudia, ktorí boli pri tomto významnom kroku, určili s odhodlaním, predvídavosťou a odvahou správny kurz pôsobivého rozvoja spoločnosti ŠKODA AUTO. Dnes tvorí táto firma 5 % hrubého domáceho produktu a 9 % exportu Českej republiky. ŠKODA AUTO je dnes významným aktívom koncernu Volkswagen, je zodpovedná za radu globálnych koncernových projektov, vedie rastové regióny Indie, Ruska a severnej Afriky alebo technický vývoj novej generácie modelov ŠKODA SUPERB a Volkswagen Passat. S naším novým programom pre budúcnosť NEXT LEVEL ŠKODA robíme ako firma prvé kroky k úspešnej ceste novou dekádou. Zameriavame sa na tri priority: rozšírenie modelového portfólia smerom k dostupným vozidlám, vstup na nové trhy pre ďalší rast vo veľkoobjemovom segmente a zapojenie diverzity a trvalej udržateľnosti do všetkých aspektov našej práce.”

Prečítajte si aj:


Favorit mal autopilota už v 80. rokoch, testoval jeho prototypy pred spustením predaja

Redakcia


Škoda Š 738 Favorit Coupé sľubovala lepšiu dynamiku a krásny dizajn

ERIK STRÍŽ


Škoda vyrábala elektrický Favorit už v 90. rokoch, ale nie pre nás!

ERIK STRÍŽ


Staré reklamy na autá: Felicia, Golf 3, Favorit, Toyota, Leon

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie