Aktuality

Padlo dôležité rozhodnutie: Toyota bude vyrábať malé lacné autá aj naďalej

Každá piata Toyota predaná v Európe bol Yaris

Toyota bude naďalej pokračovať v rozvoji segmentu minivozidiel, ktorý je pre Európu dôležitý, a potvrdzuje výrobu už tretieho modelu značky, ktorý využíva podvozkovú platformu GA-B. Plánovaný model bude hrať úlohu vstupnej brány k značke Toyota a zachová si svoj kľúčový parameter, ktorým je cenová dostupnosť.

Vývoj nových platforiem automobilky Toyota v súlade s novou konštrukčnou filozofiou TNGA (Toyota New Global Architecture) priniesol výrazné zlepšenie jazdných vlastností, ovládateľnosti, bezpečnosti a štylistického stvárnenia mnohých nových modelov značky.

Napríklad nový Yaris, postavený na platforme GA-B, európski zákazníci veľmi dobre prijali z pohľadu dynamického štylistického stvárnenia, skvelého využitia priestoru, veľmi úsporného a súčasne dynamického hybridného pohonu a vynikajúcej jazdnej dynamiky, ako aj špičkovej bezpečnosti. Aj vďaka tomu sa stal európskym Autom roka 2021.

Ďalším plánovaným modelom postaveným na platforme GA-B je Yaris Cross, ktorý bude uvedený na trh ešte v tomto roku. Očakáva sa, že ročný objem výroby modelov Yaris, Yaris Cross a nového vozidla segmentu A (minivozidlá) prekročí v Európe 500 tisíc kusov.

Vďaka tomuto objemu bude možné dosiahnuť úspory vo výrobe, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou cenovej dostupnosti, ktorú požadujú záujemcovia o vozidlo segmentu A.

Nemenej dôležitá je aj voľba pohonnej jednotky. Dnešnej triede minivozidiel s prehľadom dominujú vozidlá so spaľovacím motorom, čo dokazuje, že pri rozhodovaní zákazníkov hrá kľúčovú úlohu cena – a vyhliadky hovoria, že tento trend bude na trhu pokračovať, najmä u zákazníkov, pre ktorých je hlavným parametrom finančná dostupnosť.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie