Aktuality

Američania vymysleli niečo, na čo by Európan nikdy neprišiel. Novinky od Indian pre sezónu 2021 sú v duchu veľkých osláv

Indian Chief – návrat ku koreňom

Indian všetkých prekvapil a odštartoval narodeninovú párty úplne novým modelovým radom nazvanou Chief – Náčelník. Dizajnéri v Indian-e nepotrebovali vymýšľať nič nové, hlavným cieľom bola reinkarnácia pôvodnej vlajkovej lode do nového tisícročia.

Klasické tvary, dokonalý retro kabát a pod tým všetkým sa skrýva najmodernejšia technika.

Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN CHIEF DARK HORSE

Nový rad Chief ponúka pre tento rok tri modely. Chief Dark Horse, Chief Bobber Dark Horse a Super Chief Limited. Ich hlavnými zbraňami sú jednoduchá a čistá konštrukcia a nečakane nízka hmotnosť (pod 300 kg) a to aj napriek tomu, že pohonným agregátom týchto strojov je aktuálne najväčší a celosvetovo najžiadanejší indiánsky motor, vzduchom chladený vidlicový dvojvalec Indian ThunderStroke 116 s objemom takmer 1 900 cm3, disponujúci krútiacim momentom 162 Nm!

Takže pokiaľ sa má nejakému motocyklu hovoriť trhač asfaltu, potom je to určite nový Indian Chief.

Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN CHIEF BOBBER DARK HORSE
Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN SUPER CHIEF LIMITED

Najdôležitejšou informáciou však je, že vďaka novému modelovému radu teraz začínajú modely Chief s tisícdeväťstovkou ThunderStroke 116 na cenách o cca 8 000 eur nižších, než sme boli zvyknutí v minulých rokoch. Už teraz je jasné, že práve tento dôležitý argument výrazne zmení pomer síl na trhu chopperov a cruiserov.

FTR ako cestný hooligan bike

V novej sezóne zajasajú aj fanúšikovia ultimátneho fanbiku FTR 1200, ktorý od tohoto roku nájdete v ponuke už len ako FTR. Indian vypočul priania a pripomienky majiteľov či záujemcov o tieto stroje a zmenil na nich všetko, čo podľa užívateľov chýbalo k dokonalosti.

Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN FTR

Zabudnite na flat-track, resp. čistokrvný street tracker, teda americký plochodrážny motocykel homologovaný pre ulicu. Nové FTR sú nižšie, majú prepracovaný podvozok aj tlmenie a najmä majú nové, čisto cestné 17-palcové kolesá obuté do športových pneumatík Metzeler.

Druhou významnou zmenou je nový software a nové palivové mapy. A výsledok? Nečakane výrazné zlepšenie už i tak veľmi dobrých jazdných vlastností!

FTR zmenilo na novú sezónu aj farebné kombinácie a bude sa vyrábať v základnej verzii, verzii FTR S s lepšou výbavou, plne nastaviteľným podvozkom a multifunkčným dotykovým displejom a vo verzii FTR R Carbon, od ktorej si továreň sľubuje najviac. Z FTR R Carbon sa totiž stáva unikátna zberateľská záležitosť pre fajnšmekrov a jazdcov, ktorí túžia po jedinečnosti a hi-end technike.

Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN FTR R CARBON

FTR R Carbon zostalo ako jediné v bojových farbách továrenského závodného tímu, 95 % plastových dielcov nahradil luxusný karbón a nekompromisný americký dvojvalec dopĺňa zlatý podvozok Öhlins, luxusné športové sedlo a čierne koncovky výfukov Akrapovič.

Indian ale nezabudol ani na milovníkov športových endúr a čoraz obľúbenejších scramblerov. Komu jazda po asfalte nestačí, tomu ponúka Indian model Rally na vyššom a mäkšom podvozku a väčších vypletaných kolesách s terénnymi pneumatikami.

Model FTR Rally možno pomocou originálnych doplnkov veľmi jednoducho a rýchlo upraviť aj na cestovanie.

Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN FTR RALLY

Challenger korunovaným kráľom baggerov

Pre oba americké koncerny produkujúce motocykle sú najtypickejšími modelmi veľké a ťažké cestovné krížniky s objemnými kuframi a s maximálnym komfortom cestovania. Polemika nad tým, ktorý je najlepší, a ktorý bude korunovaným panovníkom tejto vskutku kráľovskej motocyklovej kategórie, bola vyriešená minulý rok na jeseň.

Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN CHALLENGER 2021 v civile
Novinky Indian Motorcycle: Sezóna 2021 v duchu veľkých osláv
INDIAN CHALLENGER KING OF THE BAGGERS

Američania totiž vymysleli niečo, na čo by Európan nikdy neprišiel. Okruhové preteky týchto cestovných baggerov – King of the Baggers! Na technicky a jazdecky komplikovanom okruhu v Laguna Seca sa stretlo celkom 13 mastodontov kategórie touring a bagger. Dva Indian-y Challenger verzus jedenásť Harley-Davidson-ov. Motocykle mali len obmedzené možnosti úprav a za ich riadidlami sa objavili známe mená. Predovšetkým z pretekov SBK a TT. Indian-y získali 1. a 3. miesto!

Indian Challenger, motocykel, ktorý nastavil nové hodnoty a latky pre všetky cestovné cruisre, sa stal prvým oficiálne korunovaným kráľom motocyklových kategórií bagger a touring!

Prečítajte si aj:


Test Indian Scout Bobber Twenty: Jazda je cieľ

Martin Šebesta


Nový fenomén dnešnej doby? Toto je skutočná história motocyklov Indian!

Ondřej Hrůza


TEST: Indian Roadmaster Dark Horse je skutočným Američanom

Martin Šebesta


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie