Aktuality

Hyundai v Európe nepotrebuje meniť batérie elektromobilov, zvolávacia akcia sa týka iba Kórey

Podvozková platforma E-GMP od Hyundai Motors Group
Podvozková platforma E-GMP od Hyundai Motors Group s batériou uloženou v podlahe

Slovenské zastúpenie automobilky Hyundai upresnilo, či sa zvolávacia akcia na výmenu akumulátorov pre elektromobily v Južnej Kórei dotkne aj európskeho a slovenského trhu.

Podľa Mareka Kopču, marketingového a PR manažéra značky Hyundai, sa zvolávacia akcia sa týka vybraných vozidiel s batériovým elektrickým pohonom, ktoré boli vyrobené v Kórei. Týkať sa to má vozidiel KONA EV, niektorých IONIQ EV a autobusov Elec City.

Netýka sa to vozidiel, ktoré boli vyrobené v závode HMMC v Českej republike (KONA Electric),“ upresňuje Kopča a dodáva, že aktuálne prebieha analýza, či vôbec a do akej miery sa situácia na domácom trhu značky Hyundau týka vozidiel predávaných v Európe. Dôvod spočíva aj v rozdielnosti dodávateľov batérií pre jednotlivé trhy.

Hyundai zatiaľ nezaznamenal ani jeden incident či poruchu, ktoré by mohli byť dôsledkom problému s batériami. K zvolávacej akcii automobilka pristúpila preventívne a dobrovoľne.

Žiadna dráma sa nekoná

Zvolávacie akcie nielen nových automobilov nie sú na Slovensku a ani vo svete ničím výnimočným. Automobily sa obyčajne zvolávajú do autorizovaných servisov kvôli eventuálnym problémom s bezpečnosťou niektorých dielov, napríklad airbagov či elektroniky. Za týmto účelom bývajú majitelia vozidiel kontaktovaní individuálne alebo aj prostredníctvom reklamných kampaní.

Napríklad automobilka Volkswagen nedávno zvolávala 54-tisíc vozidiel VW Golf pre dobrovoľnú optimalizáciu infotainmentu, aby lepšie spolupracoval so zadnou kamerou.

Zákazníci, pri ktorých prebiehajúce vyšetrovanie ukáže, že sa ich zvolávacia akcia týka, budú individuálne kontaktovaní,“ dodáva Kopča na margo eventuálnej zvolávačky na Slovensku. Zatiaľ sa však žiadna takáto akcia nekoná, pretože na ňu nie je dôvod.

Značka Hyundai v súčasnosti na Slovensku ponúka až osem elektrifikovaných automobilov, medzi nimi aj hybridné SUV-čka Kona, Tucson a Sant aFe. Deviatym modelom bude práve predstavený elektrický hatchback IONIQ 5 so solárnym panelom na streche.

Prečítajte si aj:


Pozn.: značka Hyundai je na Slovensku zastúpená spoločnosťou Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovensko

Erik Stríž je motoristický novinár, editor magazínu Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie