Aktuality

Najbrutálnejšia Kia Sorento všetkých čias stojí na 32-palcových pneumatikách

KIA Sorento Yosemite Edition 2021
KIA Sorento Yosemite Edition 2021

Od minuloročného príchodu oceňovaného Telluride a revolučného Seltosu začiatkom roku 2020 sa spoločnosť Kia Motors America (KMA) začala viac zameriavať na rozširovanie svojej ponuky SUV. Ako ďalší krok v tejto produktovej stratégii zameranej na off-roady je úplne nové Sorento pripravené zvládať mimoriadne nehostinné povrchy.

Juhokórejská automobilka tak v Spojených štátoch predstavila dve upravené verzie Sorenta - Yosemite Edition a Zion Edition. Tieto dve esúvečka sú postavené na sériovom modeli Sorento X-Line, teda na variante, ktorý je v porovnaní s našim európskym Sorentom vybavený doplnkami pre off-road. Novinky už na prvý pohľad dôrazňujú terénne schopnosti 20-palcovými kolesami, zvýšenou svetlou výškou podvozka 21 centimetrov, vylepšenými nájazdovými uhlami, pokročilejšími pohonom všetkých štyroch kolies s doplnkovým režimom pre jazdu v snehu.

Autá boli upravené spoločnosťou LGE-CTE Motorsports v San Dimas v Kalifornii, dostali pritom názvy zodpovedajúce ich prispôsobeniu pre použitie vo veľkých amerických národných parkoch.

Sorento Yosemite Edition je podľa slov automobilky vyhotovené pre dobrodružstvo vo vysokých nadmorských výškach a pre život na horách, lakované je farbou „Pine Green“ v matnom prevedení s lesklými a matnými čiernymi akcentmi.

Sorento Zion Edition je púštne vozidlo určené na zdolávanie piesočných dún, lakované je do odtieňa „Desert Sand“ v lesklom prevedení s lesklými čiernymi akcentmi.

KIA Sorento Zion Edition 2021
KIA Sorento Zion Edition 2021

Oba varianty majú individuálne navrhuté nárazníky, blatníky a celkové oplastovanie spodných partií. Automobily stoja na 20-palcových kolesách a 32-palcových terénnych pneumatikách. Karoséria obsahuje vlastné ochranné lišty vo vyhotovení, ktoré výrobca volá saténový chróm. Edícia Yosemite obsahuje strešný nosič, zatiaľ čo edícia Zion je vybavená boxom s dĺžkou strechy.

Aj keď väčšina zákazníkov nebude mať možnosť zadovážiť si tieto špeciály prostredníctvom formálneho predaja, novinky majú reprezentovať záujem značky etablovať sa aj v oblasti extrémneho off-roadu. Zákazníci si môžu svoje Sorento prispôsobiť svojim životným štýlom a potrebám pomocou prídavného príslušenstva, ako sú priečniky strešného nosiča, ťažné zariadenia pre prívesy a bočné stupienky pre jednoduchšie nastupovanie.

Nová Kia Sorento sa na Slovensku predáva od 42 990 eur a v predaji je aj variant hybrid s cenovkou 43 990 eur.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak! (foto: Juraj Hrivnák)
Testy

Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak!

Ponuka na požičanie karavanu sa u nás hneď spojila s otázkou, kam vyraziť. Na vínnu cestu? Za pamiatkami? Rozuzlenie však prišlo rýchlo. Čo tak za lyžovačkou? Veď situácia s hotelmi je veľmi neistá a karavan, ktorý poskytuje kompletné ubytovanie aj s varením, môže byť vhodným riešením!