Aktuality

BMW 6 Gran Turismo (facelift 2020)

Oficiálna premiéra modelu BMW radu 6 Gran Turismo Facelift prebehla ešte v júli, no prvé testovacie jazdy prebiehajú práve teraz. Faceliftované BMW radu 6 GT preklenuje priepasť medzi luxusnou vlajkovou loďou radu 7 a sedanmi radu 5, má byť kombináciou toho najlepšieho z oboch svetov. Nosnými pojmami sú praktickosť, komfort na dlhých trasách, technológie, bezpečnosť.

Vozidlo nadobudlo upravený vzhľad predných svetlometov so svetelným podpisom v tvare písmena L, vylepšená bola tiež technológia osvetlenia. Štandardnou voľbou sú LED, zatiaľ čo vyššie úrovne výbavy zahŕňajú Adaptive LED s funkciou Matrix a BMW Laser Light. Okrem toho novinka nemá oddelené hmlovky, nahradzuje ich štýlovými otvormi pre prívod vzduchu charakteristickými pre verzie M Sport a Luxury Line.

Lichobežníkové koncovky výfukov sú dnes štandardom pre všetky motorické varianty.

Interiér nového BMW radu 6 Gran Turismo ponúka prémiový a luxusný vzhľad, kombinuje pritom dynamický vzhľad palubnej dosky z radu 5 s kvalitnými materiálmi radu 7. Tlačidlá na stredovej konzole majú lesklý čierny finiš.

Štandardné čalúnenie do jemnej kože je k dispozícii v nasledujúcich odtieňoch: čierna, koňaková a biela slonovina. Medzi kožené čalúnenie BMW Individual Merino patria aj možnosti Caramel, Tartufo a Smoke Grey.

BMW Live Cockpit Professional je štandardnou výbavou a pozostáva z 12,3-palcového digitálneho prístrojového panela a zväčšeného 12,3-palcového ovládacieho displeja.

Nové BMW radu 6 GT sa môže pochváliť piatimi rôznymi variantmi motorizácií: dve sú benzínové a tri naftové. Rovnako ako v prípade nového radu 5 sú všetky pohonné jednotky dostupné pre nový rad 6 GT vybavené technológiou mild hybrid. Integrovaný štartovací generátor 48 V s max. výkonom 8 kW (~11 k) pomáha dosahovať lepšie výsledky spotreby paliva a nižšie emisie.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

SEAT Ateca Cupra Akrapovič (foto: David Hecl 2020)
Testy

Prvá jazda: CUPRA Ateca First Edition – jeho veličenstvo Akrapovič +video

V dobe, keď takmer všetky značky prechádzajú na elektromobilitu, je skvelé vidieť nové auto s testosterónom v žilách. Ateca najmladšej európskej automobilky CUPRA je síce stará známa, no po modernizácii prináša ešte viac muziky. To s tou muzikou môžete kľudne brať doslovne. Je totiž na želanie dodávaná s výfukovým systémom Akrapovič.