Aktuality

Nový Mitsubishi Eclipse Cross po facelifte výrazne skrásnel

Vedeli ste, že Mitsubishi Eclipse Cross získalo ocenenia za svoj dizajn Good Design Award 2018 a RJC Car of the Year 2019? Toto SUV so zadnými partiami v štýle kupé v súčasnosti patrí medzi cenovo najdostupnejšie SUV-kupé na našom trhu, konkrétne na Slovensku začína s katalógovou cenou menej ako dvadsaťtisíc eur. *Od jeho prvého uvedenia na konci kalendárneho roku 2017 sa v Európe predalo 66 390 kusov modelu Eclipse Cross (teritórium MME zahŕňa 33 trhov /MME kumulované dáta k augustu 2020), uvádza výrobca.

Mitsubishi využíva dizajnový jazyk, ktorý síce podlieha aktuálnym trendom, ale v sebe vlastnej podobe. Modely tejto značky sú odvážne, moderné a roky zrejme ukážu, že aj nadčasové. U nás, v Európe, sa s budúcimi SUV modelmi tejto značky už stretávať nebudeme, pretože japonská značka novinky uvádzať na tento trh nebude. Servis však zabezpečený bude aj v nasledujúcich rokoch

To však nebráni tomu, aby sme informovali o novinkách tejto značky aj naďalej, pretože práve nový Eclipse Cross bude ako plug-in hybrid dostupný ešte aj v Európe!

Eclipse Cross prešiel modernizáciou, ktorá sa týka estetického vyhotovenia karosérie a detailov v interiéri. Naďalej si pritom zachováva svoj typický imidž a charakter. Predné partie sú výrazne modernejšie ako v súčasnosti vďaka použitiu dizajnového konceptu Dynamic Shield. Nový čierny interiér so šedými akcentmi má byť podľa slov výrobcu sofistikovanejší a komfortnejší.

Eclipse Cross PHEV sa tak v Európe stane technologickou vlajkovou loďou značky Mitsubishi. S unikátnym plug-in hybridným pohonom na báze elektromobilu, špičkovým systémom Twin Motor 4WD a osvedčeným Super-All Wheel Control (S-AWC).

Zaujímavosťou je, že výrobca tento model zapasoval už do modelového roku 2022, pritom do predaja ide novinka už v novembri 2020, a to najprv v Austrálii a na Novom Zélande, v budúcom roku budú nasledovať Spojené štáty americké. Eclipse Cross PHEV sa na vybraných európskych trhoch bude postupne uvádzať od začiatku jari 2021 na základe lokálneho dopytu a trhového potenciálu.

V základnej konfigurácii v zahraničí bude nový Eclipse Cross dodávaný s 1,5-litrovým štvorvalcovým motorom MIVEC s celohliníkovým vyhotovením a prevodovkou CVT. SUV stojí na podvozku s prednou nápravou MacPherson a vzadu s viacprvkovou nápravou, tlmiče prešli vylepšením a manévrovateľnosti má prospievať aj pohon všetkých kolies S-AWC.

Slovenské zastúpenie Mitsubishi vo svojej tlačovej správe pripomína, že sa nejedná o odklon od pôvodne deklarovaného zámeru, že sa už v Európe nebudú uvádzať úplne nové modely Mitsubishi a máme potvrdené, že nový Eclipse Cross PHEV bude v budúcom roku aj na Slovensku a v Českej republike.

Prečítajte si aj:


TEST: Nechcete trojvalec? Mitsubishi ASX s benzínovým dvojlitrom je nečakane dobrým vozením!

Peter Orosz


TEST: Mitsubishi Eclipse Cross je každým rokom lepším autom. Čo sa zmenilo naposledy?

Juraj Hrivnák


Nečakané správy: Mitsubishi zastavilo uvádzanie nových modelov na európsky trh

Redakcia (m)


Zaujímavé fakty o Bratislave a okolí: vybrali sme sa za nimi na Mitsubishi Space Star

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie