Aktuality

Faceliftovaný Opel Crossland ukázal novú tvár značky! Takto budú vyzerať všetky modely v budúcnosti

Čakáte na elektrickú Mokku a s potešením sledujete predpokladné dizajny tejto horúcej novinky? Potom budete mať z novej verzie modelu Crossland radosť, pretože práve on odhaľuje nový dizajnový jazyk automobilky - ako vôbec prvý.

Prečítajte si aj:


Nový Opel Mokka je už na ceste: toto bude nový dizajn mestského SUV?

Redakcia (s)


Nový Opel Crossland je pokračovateľom modelu Crossland X z roku 2017, ktorý na trh vstupoval s označením modelového ročníka 2018. Toto najmenšie SUV nemeckej značky si našlo cestu k množstvu zákazníkov, tí oceňujú jeho praktické rozmery, vyšší podvozok a variabilitu zadných sedadiel.

Crossland facelift 2020 (modelový ročník 2021) prichádza s celkom novým vyhotovením predných partií, v porovnaní s doterajším modelom je nápadné najmä zapracovanie predných sveltometov do horizontálne umiestnenej masky chladiča. Práve tento prvok sa má stať pre nové vozidlá značky Opel typickým.

V stupňoch výbavy Ultimate a Elegance budú predné hmlovky integrované do nárazníka využívať osvetľovaciu techniku LED, vo vyšších stupňoch výbav tiež budú k dispozícii adaptívne FULL LED svetlomety.

Opel Crossland X 2018 hore vs. Opel Crossland 2021 dole
Opel Crossland X 2018 hore vs. Opel Crossland 2021 dole

Vonkajší vzhľad vozidla bude možné dodatočne vylepšiť nákupom verzie Crossland GS Line+, ktorá ponúkne estetické doplnky inšpirované výkonnými modelmi značky.

Zaujímavosťou je, že hoci je zovňajšok skoro revolučný, estetické zmeny v interiéri sú fakticky nulové, prípadne sa upravili iba menej významné detaily.

Určite však za zmienku stojí možnosť vybavenia head-up displejom či adaptívnym tempomatom s automatickým prispôsobením rýchlosti podľa dopravných značiek.

Opel Crossland X 2018 hore vs. Opel Crossland 2021 dole
Opel Crossland X 2018 hore vs. Opel Crossland 2021 dole

Je zaujímavé, že Opel neavizuje hybridné verzie crossoveru, zmieňuje sa iba o benzínových a naftových variantoch so zdvihovým objemom 1,2 až 1,5 litra. Benzínové verzie ponúknu max. výkony 61 kW (83 k) a 96 kW (130 k) a naftové 81 kW (110 k) a 88 kW (120 k), obe v súlade s emisnou normou Euro 6d.

Od začiatku roka 2021 bude v predaji aj variant s funkciou IntelliGrip s adaptívnou kontrolou trakcie, ktorá umožní výber z jazdných režimov Normal, Snow (sneh), Mud (blato), Sand (piesok) a tiež úplného vypnutia ESP.

Opel Crossland (facelift 2020)
Erik Stríž - auto motor a šport, Autoviny.sk
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor magazínu Autoviny.sk a časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak! (foto: Juraj Hrivnák)
Testy

Karavan Etrusco A 7300 DB: Lyžovačka ide aj inak!

Ponuka na požičanie karavanu sa u nás hneď spojila s otázkou, kam vyraziť. Na vínnu cestu? Za pamiatkami? Rozuzlenie však prišlo rýchlo. Čo tak za lyžovačkou? Veď situácia s hotelmi je veľmi neistá a karavan, ktorý poskytuje kompletné ubytovanie aj s varením, môže byť vhodným riešením!