Aktuality

Legendárna Niva ožije a skrásnie!

Lada Niva Partisan Motors

Hoci by bol dovoz nových automobilov z Ruska ekonomicky nerentabilný, po európskych cestách sa Niva bude premávať naďalej. O to, aby neodišla do histórie, sa postará nemecká firma Partisan Motors z Magdeburgu. Firma využije výnimku z plnenia prísnych emisných limitov, ktoré sú pre malosériovú výrobu benevolentnejšie. Niva sa tak zaradí k iným kultovým modelom automobilovej histórie, ktoré sa v Európe vyrábajú a predávajú už desaťročia.

Lada Niva Partisan Motors

Partisan Motors ohlásil vznik limitovanej série päťdesiatich kusov s označením Lada 4x4 - Lada 50th Anniversary Limited Edition.

Označenie odkazuje nielen na počet kusov limitovanej série ale aj na skutočnosť, že firma AvtoVAZ bola založená pred päťdesiatimi rokmi. Prvé náčrty naznačujú, že auto dostane upravený dizajn karosérie a parádne zliatinové disky kolies, zmeny vraj možno očakávať aj v kabíne.

Lada Niva Partisan Motors

Keďže sa však jedná malosériový výrobu, v prípade techniky zázraky čakať nemožno. Zmeny sa teda budú orientovať skôr na zútulnenie kabíny, auto vraj dostane sedadlá čalúnené kožou. A keďže sa jedná o limitovanú sériu, každé auto dostane štítok s poradovým číslom. Firma už stihla zverejniť aj cenu, za ktoré budú autá z dispozícii. Hovorí sa o sume 19 900 €. Nevedno však, čo všetko za túto cenu klient dostane. Napríklad či nebude časť doplnkov karosérie alebo kožené čalúnenie za príplatok. Nech už to s cenou dopadne akokoľvek jedno je jasné. S odbytom firma problémy mať nebude. O ďalších plánoch firma zatiaľ mlčí. Nevedno teda, či bude táto limitovaná séria labuťou piesňou kultovej štvorkolky, alebo bude výroba pokračovať.

Lada Niva Partisan Motors

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie