Aktuality

Doplnená fotogaléria k prvému SUV značky Aston Martin, DBX

Všetky podstatné informácie o novom Aston Martin DBX sme vydali v samostatnom príspevku v čase oznámenia príchodu novinky:

Prečítajte si aj:


Aston Martin má po 106 rokoch prvé SUV: DBX s motorom od AMG váži vyše 2 245 kg!

ERIK STRÍŽ


Interiér vo svetlom vyhotovení možno pripomína Bentley Bentayga alebo Porsche Cayenne, ale zvonka je DBX rýzdy Aston Martin s jemu typickým vzhľadom.

S rozmermi 5 039 x 1 998 x 1 680 mm sa nové SUV skutočne zaraďuje kdesi medzi Cayenne a Bentaygu, má však ponúknuť ešte športovejší charakter jazdy.

Pre zaujímavosť, batožinový priestor má vo východiskovej konfigurácii sedadiel kapacitu 632 dm^3.

Automobil stojí na hlínkovej platforme a hoci je na pomery ostatných modelov značky pomerne ťažký, až 2 245 kilogramov, s výkonným motorom pod prednou kapotou by ani mierna nadváha nemala predstavovať problém.

Svetlá výška dosahuje až 190 mm, čím Aston Martin prekonáva väčšinu podobne veľkých esúvečiek na trhu. Do terénu síce určené nebude, ale v novej kolekcii fotografii sa automobil predsa len vyskytuje aj v miernom teréne mimo spevnenej vozovky.

Vyššie si môžete pozrieť fotogalériu automobilu doplnenú o novozverejnené fotografie.

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie