Aktuality

Mercedes-Benz a NVIDIA budú spolupracovať na autách budúcnosti.

Mercedes Benz a NVDIA

Nasadenie technológie je naplánované na rok 2024. Automobilka ju plánuje využiť vo všetkých automobiloch Mercedes-Benz, vďaka čomu budú vybavené automatizovanými jazdnými funkciami, ktoré možno priebežne aktualizovať. NVIDIA a Mercedes-Benz chcú spolu vyvinúť aplikácie s umelou inteligenciou a automatizované funkcie, ktoré by zahŕňali SAE úrovne 2 a 3, ako aj funkcie automatizovaného parkovania (až po úroveň 4). Nové systémy sa budú zameriavať na bezpečnosť. S rozvojom technológie a ak bude k dispozícii vhodný právny rámec, by každé vozidlo mohlo získavať nové funkcie automatizovaného jazdenia prostredníctvom bezdrôtových aktualizácií. K dispozícii budú aj bezpečnostné a komfortné funkcie.

Mercedes Benz a NVDIA

Aktualizácie na diaľku

Nová softvérovo definovaná architektúra má umožniť automatizované jazdné funkcie. Na pravidlných autách tak dokážu autá jazdiť automatizovane. Okrem toho ponúkne množstvo ďalších aplikácií v oblasti bezpečnosti a komfortu. Nezanedbateľnou výhodou nového szstému bude aj to, že si zákazníci budú môcť kupovať a pridávať softvérové aplikácie a predplatené služby prostredníctvom bezdrôtových aktualizácii počas celého životného cyklu vozidla.

Mercedes Benz a NVDIA

Ola Källenius, predseda predstavenstva Daimler AG a Mercedes-Benz AG o projekte povedal: „Nová platforma bude efektívnym, centralizovaným a softvérovo definovaným systémom našich budúcich automobilov Mercedes-Benz. Výpočtová architektúra umelej inteligencie spoločnosti NVIDIA nám má pomôcť urýchliť cestu k autonómnemu jazdeniu. Týmto spôsobom chceme neustále udržiavať bezpečnostné systémy na najnovšej úrovni a tým pádom aj zvyšovať hodnotu vozidla.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.