Aktuality

Toyotu GR Yaris už je možné objednávať aj u nás, cena je výborná

Cena modelu GR Yaris začína na 33 200 eur a k dispozícii sú dva nekombinovateľné príplatkové pakety. Paket VIP obsahujúci doplnkovú komfortnú výbavu v podobe ambientného osvetlenia interiéru, head-up displeja, navigácie, audiosystému JBL, parkovacích asistentov či sledovania mŕtveho uhla vyjde na 2 500 eur, Paket Sport obsahujúci samosvorné diferenciály Torsen či nastavenie podvozku pre jazdu na okruhu stojí 4 500 eur.

Nový model GR Yaris vzbudil veľký záujem ešte pred spustením predpredaja. Rad zákazníkov si model už vopred zazmluvnil. Je tak možné, že sa zvyšné vozidlá určené pre slovenský trh v tomto roku počas niekoľko týždňov vypredajú.

Vozidlo v úlohe oficiálneho homologizačného modelu pre vývoj nového modelu Yaris WRC disponuje všetkými atribútmi, po ktorých volajú záujemcovia o účasť v miestnych rely. Má úplne nový podvozok kombinujúci platformu GA-B štandardného Yarisa a GA-C Corolly.

Poháňa ho úplne nový preplňovaný trojvalec s objemom 1 618 cm3, ktorý dosahuje max. výkon 261 koní (192 kW) a max. krútiaci moment 360 Nm. Kilogramový výkon vozidla je len 4,9 kg/k, čo automobilu umožňuje zrýchľovať z 0 na 100 km/h za necelých 5,2 s a dosahuje maximálnu rýchlosť až 230 km/h (elektronický obmedzovač).

GR Yaris má nové zavesenie, ľahkú konštrukciu vďaka hliníkovým častiam karosérie a streche z karbónových vlákien, aerodynamický štýl a taktiež nový systém stáleho pohonu všetkých kolies GR-FOUR. Od uvedenia modelu Celica GT-FOUR v roku 1999 je prvým originálnym športovým vozidlom Toyota s pohonom 4x4.

K prvým zákazníkom na Slovensku sa vozidlá dostanú koncom roka 2020.

Prečítajte si aj:


Nová Toyota GR Yaris s 261-koňovým trojvalcom!

Redakcia (s)


Toto je nový Yaris na steroidoch! Toyota Racing Development predviedla vrcholnú verziu mestského kompaktu

Výber z oficiálnej správy


Najpredávanejšie SUV sveta, Toyota RAV4, prekonalo už 10 miliónov vyrobených kusov

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

TEST: Kia Sorento je rodinné auto roka, ukážeme vám prečo

V Spojených štátoch sa Kia pochválila tým, že jej model Sorento v sedemmiestnej verzii získal ocenenie Najlepšie rodinné auto roka 2021. Súhlasíme s tým, že si Kia titul zaslúži a pozreli sme sa do takejto sedemmiestnej verzie, aby sme vám ukázali praktickú stránku tohto priestranného SUV.