Aktuality

Novému elektromobilu odpadol počas jazdy volant, incident poukazuje na nedostatky pri kontrole kvality

Odpadnutý volant v novej Tesle Model 3, ako ho vyfotil Jason Tuatara
Odpadnutý volant v novej Tesle Model 3, ako ho vyfotil Jason Tuatara

Predstavte si, že sa dlho rozhodujete o kúpe auta a aby ste predišli rizikám pri nákupe jazdenky, vyberiete si úplne nové vozidlo. Tak to spravil aj Američan Jason Tuatara, ktorý po tomto rozhodnutí musel stráviť dlhé mesiace čakaním na dodanie jeho elektromobilu Tesla Model 3. Model 3 si vybral aj napriek tomu, že sa jedná o pomerne drahý prémiový automobil a v motoristických médiách z času na čas objavovali informácie o nedostatočnej kvalite vyrobených vozidiel.

Nedostatky sa týkali predovšetkým lícovania jednotlivých častí karosérie, ale aj odrenín laku pochádzajúcich priamo z výroby. Tuatarova skúsenosť je však značne dramatickejšia, než zužujúca sa medzera medzi blatníkom a kapotou.

Počas cúvania z vlastnej príjazdovej cesty jeho Tesle Model 3 odpadol volant, jednalo sa pritom iba o jeden mesiac staré auto. Dôvodom bola nedodržaná metodika vo výrobe, kedy nebol volant správne upevnený. Presnejšie napísané, skrutka spájajúca volant so stĺpikom riadenia úplne chýbala.

Majiteľ vozidla kontaktoval asistenčnú službu Tesly a tá mu v priebehu 90 minút od zavolania auto odtiahla do servisu a poskytla náhradné vozidlo v podobe Jaguaru. To ho nahnevalo natoľko, že sa o svoju skúsenosť podelil s ľuďmi na Twitteri, kde verejne spytoval Elona Muska, čo to má znamenať. Akoby za to Musk osobne mohol. Pravda však je, že úplne nové auto za desiatky tisíc amerických dolárov má byť v prvotriednom stave niekoľko rokov od zakúpenia, obzvlášť elektromobil, ktorý potrebuje výrazne menej dielov na prevádzku (riadenie však ostáva fakticky rovnaké).

K dobrému značky Tesla napokon prispieva fakt, že poruchu na vozidle odstránili už do 24 hodín a Tuatara sa môže naďalej tešiť z vlastníctva prémiového auta.

Problematická kvalita luxusných modelov

Udalosť vyvolala oprávnené otázky o kvalite vozidiel značky Tesla. Samostatný článok o nedostatkoch Modelu 3 sme priniesli už dávnejšie a odporúčame vám ho prečítať.

Na obranu značky Tesla musíme napísať, že poruchy nových vozidiel veľmi zamrzia, avšak občas sa aj napriek veľkej snahe kontrolórov objaví vozidlo s nedostatkom. Keby každý majiteľ inej značky zverejnil podobnú informáciu, pravdepodobne by nevzbudila toľko pozornosti. Tesla je ale fenomén a mnohé médiá radi sledujú každý jeden jej drobný prešľap.

Prečítajte si aj:


Tesla Model 3 má problémy s kvalitou, jednotlivé komponenty vôbec nelícujú!

Peter Orosz


Video: Výstupná kontrola kvality Trabantov vás zaručene dostane

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie