Aktuality

Hyundai 45 EV smeruje do výroby!

Dizajnérske kreácie väčšinou zostávajú iba vábničkami pre oči. Iste, koncepcia dverí a tvar sedadiel sa nepochybne zmení. Očakávať možno aj to, že pred spolujazdcom pribudne odkladacia schránka.

Hyundai EV Concept

Parádne hranatá, jemne dvihnutá karoséria liftback, však veľa zmien na ceste na výrobné linky nevyžaduje. Zachované dokonca môžu zostať aj výklopné kamery namiesto spätných zrkadiel. Hrany sú dnes skrátka „in“, o čom presvedčil aj obrovský úspech modelu Tesla Cybertruck, ktorý ich teda má fakt neúrekom.

Bude aj Prophercy!

Hyundai EV Concept

Oveľa prekvapujúcejšia informácia o budúcnosti značky sa týka modelu Prophecy. Do výroby sa totiž vraj chystá aj on! Tu už, na rozdiel od modelu 45 EV, možno očakávať podstatne viac zmien. Je napríklad málo pravdepodobné, že by sa legislatíva zmenila tak zásadne, aby autá mohli mať namiesto volantu dvojicu joystickov. Ale ktovie, čo nám budúcnosť prinesie.

Hyundai EV Concept
Hyundai EV Concept

Nová doba

Obidve elektrické novinky sú už podľa očakávania postavené na novej platforme špeciálne vyvinutej pre elektromobily, ktorá dá dizajnérom podstatne viac slobody. Všimli ste si však, ako veľmi sú tieto autá odlišné? Aj na toto dal SangYup Lee odpoveď. Jednotný dizajnérsky štýl naprieč celou modelovou ponukou je podľa jeho názoru minulosť. Dodajme, že si to myslíme tiež. Čo totiž na malom mestskom aute vyzerá milo, na väčšom je už značne presladené a pôsobí neprirodzene až umelo. A samozrejme, s veľkosťou a charakterom auta priamo súvisia preferencie, vkus a očakávania cieľovej skupiny zákazníkov.

A na záver dátumy. Treba ich brať s rezervou, hoci nádej umiera posledná. V prípade crossoveru Hyundai 45 EV sa šepká, že by ho automobilka v sériovej podobe mohla ukázať už tento rok. Ak ste sa zahľadeli do Hyundai Prophecy, budete čakať dlhšie. Nie však príliš dlho. Ohlásené predstavenie je naplánované na rok 2021.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie