Aktuality

Ochranu pred vírusom nájdete v aute! Stačí sa pozrieť do lekárničky:

Autolekárnička, lekárnička

Instagramový profil „demotivacia“ upozornil na obsah niektorých autolekárničiek, ktoré majú vo svojej výbave aj ochranné rúško. Tento prvok sa v súčasnosti stal nedostatkovým tovarom. Kým niektorí zobrali iniciatívnu do vlastných rúk a začali si ochrannú pomôcku vyrábať doma svojpomocne, iní naďalej márne hľadajú originál z obchodu. Pokiaľ však máte po ruke autolekárničku, skúste nahliadnuť do jej obsahu. Okrem hygienických utierok, obväzov či iných resuscitačných pomôcok v nej totiž môžete nájsť aj klasické rúško na tvár. Podľa obrázku portálu „demotivacia“ ním disponujú balíčky od firmy Borgi.

Zdroj: Instagram

Napriek počiatočnému nadšeniu však musíme konštatovať, že nikomu v redakcii sa ochranné rúško v lekárničkách dodávaných k testovaným autám nájsť nepodarilo. Nazreli sme aj do starších lekárničiek, kde tento prvok taktiež chýbal. Dá sa povedať, že nadštandardná výbava sa líši v závislosti od výrobcu balíčka a rúško tak s najväčšou pravdepodobnosťou nájdete skôr v drahších alebo starších lekárničkách. Napriek tomu však môžete využiť zvyšok obsahu pre svoje hygienické potreby ako napríklad spomínané dezinfekčné alkoholové utierky. Pokiaľ sa teda rozhodnete „vykradnúť“ svoju autolekárničku, musíte pred jazdou zohnať náhradu s povinným vybavením, keďže ide o povinnú súčasť vozidla.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Prvá jazda - Mazda MX-30 (foto: Ondrej Kroutil pre auto motor a šport, 2020)
Testy

Mazda MX-30: Naozaj ekologická

Keď už Mazda niečo spraví, môžete sa staviť, že to bude poriadne. Tento prístup zvolila aj pri svojom historicky prvom elektromobile. A k tomu, či ho potrebujete, zaujíma nezvyčajne úprimný postoj.