Aktuality

Kompletná fotogaléria CUPRA Leon a všetkých jeho verzií

Cupra Leon, Cupra Leon Sportstourer, Cupra Leon Competicion a Cupra e-Racer. Tieto štyri automobily vychádzajúce zo SEAT Leon sa zaslúžili o poriadny rozruch na internete. Jedná sa o športovo vyladené vozidlá, ktoré by boli donedávna súčasťou modelového portfólia značky SEAT, ale nedávno sa CUPRA oddelila a slovo SEAT z ich názvov zmizlo nadobro.

Pokiaľ sa jedná o civilné verzie vozidiel, teda hatchback a kombi, tie sú poháňané buď benzínovým motorom TSI alebo kombináciou benzínového a elektrického motora. Plug-in využíva štvorvalec 1,4 TSI a s max. výkonom 110 kW (150 k) a elektromotor s max. výkonom 85 kW (115 k), pričom celkový systémový výkon dosahuje max. 180 kW (245 k) a max. krútiaci moment 400 Nm. K plug-in hybridu sa dodá akumulátor s kapacitou max. 13 kWh.

Alternatívou bude čisto benzínová konfigurácia 2,0 TSI s max. výkonom 180 kW (245 k). Tento štvorvalec má nanajvýš 370 Nm v slabšom naladení, ale bude k dispozícii aj výkonnejší variant rovnakého motora s max. výkonom 221 kW (300 k) a max. krútiacim momentom 400 Nm. Všetky tieto verzie disponujú pohonom predných kolies.

Špecialitou bude motorizácia pre kombi vychádzajúca z motora 2,0 TSI s max. výkonom 228 kW (310 k) a max. 400 Nm, ktorá bude s pohonom všetkých štyroch kolies 4Drive. Všetky vozidlá bez ohľadu na motor majú štandardne montovanú automatickú prevodovku DSG s komfortným voličom prevodovky shift by wire.

Odvážny Cupra Leon Competicion má pod prednou kapotou preplňovaný benzínový motor 2,0 TSI s max. výkonom 250 kW (340 k) pri 6 800 ot./min a max. krútiacim momentom 410 Nm. Z nuly na 100 km/h zrýchľuje za 4,5 sekundy, čo je o pol sekundy rýchlejšie ako najvýkonnejší CUPRA Leon Sportstourer.

A a napokon extrémna CUPRA e-Racer je pretekársky špeciál jazdiaci výlučne na elektrinu. Disponuje pohonom využívajúcim akumulátory s max. kapacitou 65 kWh a štyri motory so spoločným max. výkonom 500 kW (680 k) s max. krútiacim momentom ohromných 960 Nm.

Pozrite si fotogalérie jednotlivých modelov vychádzajúcich z Leonu, ktoré sme pre vás pripravili:

Cupra Leon hatchback

Cupra Leon Sportstourer kombi

Cupra Leon Competicion

Cupra e-Racer

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie