Aktuality

Veľké faux pas firmy Tesla. Na diaľku v aute vypla autopilota.

Tesla s osemročnou zárukou

Možno to znie neuveriteľne, no skutočne sa to stalo. Majiteľ si kúpil ojazdené auto Tesla S v plnej výbave, no automobilka na diaľku zasiahla a výbavu jeho vysnívaného auta upravila. Ukazuje to na jej schopnosti mať svoje autá pod detailnou kontrolou. Tesla majiteľom totiž bežne na diaľku sprístupňuje modernizovaný softvér, nové funkcie, napríklad aj novú generáciu autopilota. Tentokrát však bol zásah negatívny.

Ak sa nad týmto prípadom zamyslíme, môže nás napadnúť aj nasledovné: Dokáže Tesla svoje auto vyhľadať kdekoľvek na svete a vypnúť ho? Na jednej strane to znamená, že tieto autá sa kradnúť neoplatí, ale na druhej to, že vás Tesla špehuje doslova vždy a všade.

Cez čiaru

Nech už automobilka na tento zásah dôvod mala alebo nie, jej postup je najhorší z možných. Za chybu potrestala toho, kto s ňou mal pramálo spoločného. Je totiž veľmi pravdepodobné, že s nadštandardnou výbavou auto vyšlo už z výrobnej linky. Ak ale Tesla dokáže v aute vykonať zásah na diaľku, celkom určite sa dokáže dostať aj k informácii, kedy boli problémové funkcie do auta nahrané.

Revízia v servise?

Ak by sme to preložili do sveta bežných automobilov. Kúpite si auto, ktorému vo fabrike omylom namontovali zliatinové disky, elektrické sťahovanie okien vzadu, či vyhrievané sedadlá. A pri prvej záručnej prehliadke by vám pri odovzdávaní auta vrátili „iné“ auto. S lakonickou poznámkou, že vo fabrike prišlo k omylu. A tak vám výbavu, ktorú vo fabrike namontovali omylom, z vozidla odstránili. Choré, že. Pán Musk. Toto bolo cez čiaru. Nemyslíte?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie