Aktuality

E- bike a nuda? Super73 RX je teda riadna šupa.

Spoločnosť Super73 je vo svete elektrických bicyklov už dobre známa. Jej stroje totiž rozhodne nezapadajú do šedi priemeru. Naopak, vyrábajú stroje s charakterom a štýlom. Výborne sa jej totiž darí spájať dva svety - retro dizajn a špičkovú techniku. A na súčasnú generáciu mestských šudí to zjavne funguje. Nová generácia mestských obyvateľov sa autám obracia čoraz viac chrbtom, nemajú problém cestovať hromadnou dopravou, alebo ešte lepšie, po vlastnej osi. Príkladom je obrovský rozmach elektrických kolobežiek, ktoré sú rýchle a skladné. Nie je problém časť cesty absolvovať hromadnou dopravou a časť kolobežkou. Trend ekologickej dopravy cítiť aj rastúcej obľube elektrických bicyklov. Ale nie tých obyčajných.

Super73

Kríženec bicykla a motocykla

Spoločnosť Super73 priniesla niečo, čo tu predtým nebolo. Skrížila bicykel a štýlový motocykel a čuduj sa svete, ľudí to zaujalo. Posledným modelom zachádza ešte ďalej. Parametre novinky, modelu Super73 R, nasvedčujú, že tento stroj dokáže byť doslova sopkou emócií a zábavy. Elektrický motor modelového radu „R“ ponúka štyri módy. Prvý je takpovediac „krotkým mačiatkom“. Motor ponúka priemerný výkon 750 W a maximálny výkon 1 200 W. Maximálna rýchlosť s vypnutým regulačným ventilom je 32 km/h. Druhý stupeň je výkonovo totožný s prvým, no identickú maximálnu rýchlosť dosiahnete aj bez toho, aby ste regulačný ventil vypínali. Pri voľbe číslo tri už po ceste budete vedieť uháňať rýchlosťou 45 km/h. TOP stupňom je štvorka.

Super73

Na štvorke iba na okruh

Výrobca skromne dodáva, že ho neodporúča používať na verejných cestách. A isto vie prečo. Priemerný výkon 1 200 W totiž možno vytiahnuť až na 2 000 W. Maximálna rýchlosť je v tomto prípade 45 km/h. K takýmto parametrom firma dodáva patričný akumulátor. Je ho kapacita je 960 Wh. Pri priemernej rýchlosti 32 km/h by sme na tomto parádnom e-bajku mali vedieť odjazdiť až 64 kilometrov. Novinka dostala plne odpružený rám, v špičkovej verzii RX je možné pruženie nastaviteľné. Patrične k výkonu stroja sú dimenzované aj 4-piestové hydraulické brzdy, bicykel dostal LED svetlá a špeciálne pneumatiky. Zaujímavým detailom je dvojsedadlo a stupačky pre „zadného cestujúceho“.
Ak vám už vám už na tohto fešáka zbiehajú slinky, budete potrebovať dosť peňazí. Firma na svoje stránke zverejnila ceny, ktoré sa pohybujú v rozmedzí 2 995 (verzia R) až 3 495 (verzia RX) USD. Nie je to práve málo, no ak zoberieme do úvahy, akú techniku stroj dostal, je cena primeraná. Aktuálne firma na svojej stránke na obidve verzie dokonca ponúka zľavu 500 USD.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.