Aktuality

Fotografie nového Seatu Leon unikli na internet tesne pred premiérou! Pozrite si ho medzi prvými:

Prečítajte si aj:


Nový SEAT Leon vstúpil do štvrtej generácie, prekvapil všetkých a všetkým

ERIK STRÍŽ


Nový SEAT Leon už klope na dvere. Najnovší model španielskej značky príde s výraznou evolúciou dizajnu, ktorá zhmotňuje ducha všetkých predchádzajúcich generácií. Filozofia jeho dizajnu perfektne vyjadruje hodnoty značky SEAT. Leon novej generácie sa od predchodcov odlišuje zväčšenými rozmermi vo všetkých smeroch, má odhodlanejšie pôsobiacu prednú časť, mäkšie línie a výraznejšie modelovanú zadnú časť karosérie.

Konštrukčný základ, z ktorého mohli dizajnéri vychádzať, tvorí zdokonalená modulárna stavebnica komponentov s priečne uloženým motorom MQB Evo koncernu Volkswagen. Tá poskytuje tímu dizajnérov potrebnú flexibilitu a adaptabilitu. Okrem zväčšených rozmerov majú obidve verzií karosérie – päťdverový hatchback i kombi Sportstourer zmenené aj proporcie.

Povrchy karosérie nového modelu SEAT Leon majú výraznejšie modelované tvary, ktoré vytvárajú väčšie zmeny odtieňov farby laku ako svetlo dopadá na karosériu. Vďaka tomu vozidlo pôsobí viac modelované a vyznačuje sa premenlivou estetikou. Zadnú časť karosérie nového modelu SEAT Leon determinujú plynulo prepojené zadné skupinové svetlá z LED. Tvar zadných svetiel a zadný spojler spolu vytvárajú vizuálny impulz pohybu aj keď vozidlo stojí v pokoji.

Únik SEAT LEON 2020

Dizajn modelu SEAT Leon novej generácie bol vyladený v harmónii medzi evolúciou a revolúciou tak, aby vozidlo na ceste pôsobilo výraznejšie a pri pohľade zblízka vycibrenejšie. SEAT Leon novej generácie bol navrhnutý a vyvinutý v dizajnovom a technickom centre značky v areáli závodu Martorell, kde sa aj bude vyrábať.

Viac technických informácií vám prinesieme už čoskoro, po predstavení novinky v priebehu tohto dňa.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Testy

Prvá jazda: Nový Hyundai i30 1.5 DPi a i30 Wagon N-Line 1.6 CRDi

Ako zvláda vylepšený Hyundai i30 s motorom 1.5 DPi mestské podmienky? A hodí sa do športovo ladeného kombi známy naftový motor 1.6 CRDI? Odpovede som sa snažil nájsť počas prvých jázd s hatchbackom a kombi i30 po facelifte. Veľa času som nepotreboval, autá presviedčajú o svojich kladoch už po prvých kilometroch.