Aktuality

Zlé správy nekončia. Počet úmrtí na našich cestách stúpa!

Nehoda na Prístavnom moste

Najviac smrteľných nehôd evidujú policajti v Košickom kraji, najmenej ich bolo v Bratislavskom kraji. Pri najzávažnejšej dopravnej nehode, novembrovej zrážke autobusu s nákladným autom pri Nitre, zomrelo 12 ľudí. Najsmrteľnejšie dni na slovenských cestách sú štvrtok a piatok, najbezpečnejší je utorok.

Na slovenských cestách zomrelo v roku 2019 aj viac chodcov ako v roku 2018. Udialo sa tak napriek informačným kampaniam Policajného zboru. Tým sa chce polícia venovať aj tento rok.

Výkon služby bude zameriavať aj na najzávažnejšie príčiny vzniku smrteľných nehôd, ako aj na kritické úseky ciest, alkohol za volantom a využívanie objektívnej zodpovednosti.

Porovnanie so susedmi

„V rámci Európy patríme medzi krajiny s najnižším počtom smrteľných nehôd," uviedol prezident PZ Milan Lučanský s tým, že SR má najmenej smrteľných nehôd na obyvateľa spomedzi krajín V4 a menej ako Rakúsko.

Dôvod sú jasné

Takmer polovica nehôd bola zavinená porušením povinností vodiča, napríklad aj telefonovaním. Nedovolená rýchlosť jazdy zapríčinila 12 percent dopravných nehôd a na treťom mieste sa umiestnila nesprávna jazda cez križovatku. Ukazuje sa, že nástup nových technológií, napríklad aktívne vodenie v jazdnom pruhu, či autonómne brzdenie s registráciou chodcov, zatiaľ moc nepomáha.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie