Aktuality

Nový Lexus LX príde s menším a výkonnejším motorom, už sa pripravuje na premiéru

Pravdepodobne v roku 2021 môžeme očakávať debut novej verzie Lexusu, tvrdí japonský časopis Mag-X. Auto by malo byť postavené na novej platforme s architektúrou TNGA, vytvorenej pre terénne automobily s rámom. Možno očakávať, že podobnú konštrukciu dostane aj spríbuznená Toyota Land Cruiser.

Motor z Lexusu LS

Japonské médiá naznačujú, že nový Lexus LX bude poháňať 3,5-litrový motor V6 s dvomi turbodúchadlami, známy z vlajkovej limuzíny LS.

V súčasnosti disponuje najväčšie SUV Lexusu väčšou jednotkou – 5,7-litrovým motorom V8 s maximálnym výkonom ~270 kW (367 k) a krútiacim momentom 530 Nm. Menší motor je však výkonnejší, dosahuje maximálny výkon ~310 kW (417 k) a max. krútiaci moment 600 Nm.

LX 600 a mild hybrid

V prípade Lexusu LS vystupuje pohonná jednotka pod označením 500. Lexus si však nedávno zaregistroval označenie LX 600.

Môže to znamenať, že v ponuke bude aj verzia s ešte väčším motorom, ale oveľa pravdepodobnejšie však je, že týmto číslom bude chcieť Lexus zdôrazniť vyšší výkon nového LX s motorom 3.5 V6. Objavujú sa aj chýry o pohonnom systéme typu mild-hybrid. Jeho použitie by bolo veľkým prekvapením, pretože Lexus a Toyota doteraz túto technológiu v širšom rozsahu nevyužívali a venovali čas a zdroje full hybridom.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?