Aktuality

Nový Subaru Forester e-BOXER získal maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie v EuroNCAP

EuroNCAP 2019: Subaru Forester e-BOXER
EuroNCAP 2019: Subaru Forester e-BOXER

Subaru Europe, európska dcérska spoločnosť Subaru Corporation, dnes oznámila, že úplne nový Subaru Forester e-BOXER v európskej špecifikácii dosiahol maximálne možné 5-hviezdičkové hodnotenie v bezpečnostných testoch Euro NCAP. Navyše, Subaru XV potvrdilo maximálny 5-hviezdičkový rating aj pre eBOXER verziu 2019, čím si zopakovalo vynikajúce hodnotenie bezpečnosti aktuálnej generácie z roku 2017.

Nový Subaru Forester e-BOXER si pripísal vynikajúce skóre vo všetkých štyroch hodnotených oblastiach (ochrana dospelých cestujúcich, detských cestujúcich, zraniteľných účastníkov cestnej premávky, bezpečnostné asistenčné systémy), ďaleko nad minimálnou požadovanou úrovňou a s vysokým celkovým priemerom.

Nový Forester e-BOXER získal najvyššie skóre vo svojom segmente v teste ochrany detských pasažierov. Euro NCAP v oficiálnej správe o nárazových skúškach uviedla: „V testoch čelného aj bočného nárazu je ochrana všetkých kritických častí tela dobrá pri oboch figurínach. Forester získal v tejto časti hodnotenia maximálny počet bodov. Airbag predného spolujazdca sa automaticky deaktivuje, ak je na sedadle umiestnená detská sedačka obrátená proti smeru jazdy. Testy ukázali, že systém fungoval spoľahlivo.“

Okrem špičkových výsledkov pri ochrane detských pasažierov si Forester vyslúžil najlepšie skóre, aké kedy Subaru dosiahlo pri ochrane dospelých cestujúcich.

Tieto vynikajúce výsledky ochrany pri nehodách sú možné vďaka Globálnej platforme Subaru (SGP). SGP prináša výrazné zlepšenie tuhosti karosérie a podvozku a absorpciu energie nárazu vyššiu o 40 % v porovnaní s doterajšími modelmi. Spolu s pevnou štruktúrou architektúry podvozku a karosérie sú garanciou bezpečnosti Forestera bezpečnostné prvky ako 7 airbagov vrátane kolenného SRS airbagu inštalovaného pred sedadlom vodiča.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie