Aktuality

Slovenské predaje Dacie Duster stúpli o vyše 87 percent! Čo stojí za týmto úspechom?

Slovenský importér Dacie má dôvod na radosť. Podľa vlastných údajov a štatistík Zväzu automobilového priemyslu od začiatku tohto roka značka zaznamenala nárast predaja jej modelov až o 28,65 percenta, čo z nej robí najrýchlejšie rastúcu automobilovú značku na Slovensku za rok 2019. Trhový podiel Dacie u nás tak narástol o 1,2 percenta v porovnaní s minulým rokom.

Tieto pozitívne obchodné výsledky však nie sú ani zďaleka jediné.

Úspech zaznamenala Dacia Duster, ktorá vedie v tohtoročných predajoch SUV segmentu C. Okrem toho je druhým najobľubenejším novým autom bežných Slovákov - teda súkromnej klientely.

Tento prestížny status sa premieta aj do (alebo odvíja od) samotných predajných čísiel: v porovnaní s minulým rokom vzrástol záujem o Duster o neuveriteľných až 87,14 percenta! Z Dustera sa na Slovensku iba tento rok predalo už 2 358 kusov a za celé obdobie predaja sa pre toto lacné SUV rozhodlo už viac ako deväťtisíc zákazníkov.

A čo hovorí na tieto priaznivé čísla šéf Renaultu, pod ktorý patrí aj značka Dacia?

Zákazníci značky Dacia na Slovensku sa už 15 rokov presviedčajú o kvalite modelov tejto značky. Vďaka výbornému pomeru cena-výkon a spoľahlivosti si ich majitelia postupne odbúrali predsudky spojené so značkou Dacia. A práve zo spokojných majiteľov sú najlepší ambasádori Dacia! Výborný celkový imidž značky a dobré meno SUV modelu Duster u odbornej verejnosti, zabezpečil jeho mimoriadnu obľúbenosť nielen na Slovensku. Naviac dostatok vozidiel na predaj a rovnako vysoký záujem zo strany Fleet klientov aj súkromných osôb nám zabezpečuje pretrvávajúce skvelé obchodné výsledky. Sme pyšní na to, že práve Duster kraľuje tohtoročným tabuľkám,“ komentuje Richard Evanson, generálny riaditeľ Renault Slovensku.

Pozitívne správy o úspechoch Dacie na Slovensku prichádzajú iba pár dní po tom, čo importér značky oznámil zavedenie LPG pohonov do svojho modelového portfólia. Očakáva sa, že práve podpora LPG ešte viac podnieti váhajúcich zákazníkov ku kúpe nových vozidiel.

Dacia Duster s pohonom kombinujúcim benzín a LPG dostala ceny od 12 690 €, teda od konvenčnej benzínovej verzie je drahšia iba o 400 eur. Rovnaká cenová politika platí aj pri LPG motorizáciách pre Logan, Logan MCV a Sandero.

Prečítajte si aj:


Dacia Duster na LPG je tu a s ním ďalšie 3 modely: drahšie sú pritom iba o štyri stovky eur

Redakcia (s)


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.