Aktuality

Lacné Mitsubishi Space Star radikálne zmení imidž, bude z neho malý Outlander!

Mitsubishi Space Star a Attrage (2020)

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Automobilka Mitsubishi oznámila svoj plán už o necelé dva týždne predstaviť úplne nový model Space Star, ktorý sa na iných trhoch predáva aj ako Mirage.

Space Star je cenovo dostupný hatchback a spoločne so sedanom Attrage, ktorý sa však u nás nepredáva, predstavuje strategické modely japonskej značky. Vo fiškálnom roku 2018 sa ich celosvetovo predalo 140-tisíc. „Oba modely sú vyrábané spoločnosťou Mitsubishi Motors Thailand v továrni Laem Chabang Plant,“ uvádza Mitsubishi vo svojej tlačovej správe.

Mitsubishi Space Star a Attrage (2020)
Mitsubishi Space Star a Attrage (2020)

Kompaktný model Space Star sa už 18. novembra 2019 dočká radikálnej zmeny imidžu. Osvojí si kľúčové dizajnové prvky známe z modelov Outlander či ASX, teda zakrivené vertikálne chrómové lemy prednej masky v tvare písmena C. Tento estetický prvok model ešte viac priblíži k aktuálnemu dizajnovému jazyku značky a veľmi vzdialene môže pripomínať práve Outlander alebo predchádzajúce ASX.

Výrobca zatiaľ neinformuje o podrobnostiach, ale očakávame, že novinka preberie prvky výbavy súčasnej verzie a ponúkne modernizovaný interiér. Náš test Mitsubishi Space Star v aktuálnej generácii si môžete pozrieť v článku nižšie:

Prečítajte si aj:


Prvá jazda: Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC CVT

Erik Stríž


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Opel Corsa 1.2 GS Line
Testy

Opel Corsa 1.2 GS Line - Je stále nemecká?

Spojenie automobilky Opel s francúzskou skupinou PSA Groupe, pod ktorú patria aj značky Citroën a Peugeot, už priaznivci automobilov istotne zaevidovali. Preto nás zaujímalo, ako dopadol jeden z plodov ich spolupráce – novinka Opel Corsa.