Aktuality

Nová Kia Optima vytrie zrak konkurencii! Takto bude vyzerať:

Kia Optima 2021 (Teaser)

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Zdá sa, že Kia Optima predsa len dostane novú generáciu. K samotnému predstaveniu by malo dôjsť v priebehu budúceho roka, no Kia už dnes zverejnila prvé fotografie svojej vlajkovej lode. Novinka bude zaujímavo kombinovať eleganciu s atletickou príťažlivosťou, pričom zadná časť ponesie znaky kupé s typicky zvažujúcou sa strechou. Dizajnéri zároveň ponechajú zavedené prvky tohto modelu ako napríklad výraznú chrómovú lištu tiahnucu sa až k zadnej časti. Zadné svetlá budú prepojené módnou LED linkou, pričom efektnou funkciou budú animácie svetlometov na spôsob Audi.

Kia Optima 2021 (Teaser)

Výrazná svetelná technika zaujme aj v prednej časti. Denné svietenie opticky prepája blatník s prednou maskou a vytvára efektný podpis v podobe písmena Z. Súčasťou výbavy by mali byť pokročilé bezpečnostné alebo asistenčné systémy, ktoré bude môcť vodič ovládať prostredníctvom nového multimediálneho systému v interiéri. Ten na prvý pohľad pôsobí evolučným dojmom, no ukrýva viacero prekvapení. Z prvého obrázku nám napríklad koncepcia prepojenia digitálnych prístrojov s centrálnym displejom pripomína „mercedesácky“ MBUX. Zvyšok by mal pôsobiť o niečo konzervatívnejším dojmom, kvalitné materiály či vyladené audio však budú samozrejmosťou.

Kia Optima 2021 (Teaser)

Predpokladáme, že pohyb zabezpečí nový prepĺňaný benzínový motor s objemom 2.5 litra a výkonom takmer 300 koní kombinovaný s osemstupňovým automatom DCT a pohonom 4x4. Pokiaľ sa novinka dostane na Európsky trh, predpokladáme prítomnosť aj vznetovej alebo hybridnej verzie.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT (foto: PANER 2020 pre auto motor a šport)
Testy

Test Kia XCeed 1.6 T-GDi A7 DCT: Miss Kia

Už ste počuli o tom, že dizajn predáva? A že o autách to platí viacnásobne? A veríte tomu? Ak áno, tak vám je jasné to isté čo nám. Že Kia XCeed vám začne robiť radosť už vtedy, keď sa na ňu budete pozerať. A s najsilnejším benzínovým motorom? Ešte viac.