Aktuality

Škoda Superb sa možno bude vyrábať na Slovensku! Prinášame podrobnosti

Škoda Superb

Prečítajte si aj:


BEST CARS 2020: Hlasujte za najlepšie autá roka!

Redakcia (s)


Nemecký koncern plánoval do nového výrobného závodu v Turecku investovať 1,3 miliardy eur. Kvôli tureckej vojenskej intervencii v Sýrii proti Kurdom a nejednotnému postoju EÚ však zvažuje stopnúť túto investíciu a presmerovať ju do inej krajiny.

V súčasnosti sa Passat vyrába v nemeckom závode v Emdene, ten sa však plánuje v blízkej budúcnosti venovať výhradne výrobe elektromobilov. Otvorenie tureckého závodu bolo plánované na rok 2022, kedy v Emdene skončí výroba Passatu a zároveň bude predstavená štvrtá generácia Superbu.

Tento víkend sa majú stretnúť členovia dozornej rady Volkswagen Group, aby riešili vzniknutú situáciu. Ako možná alternatíva k tureckému závodu pripadá do úvahy aj výrobný závod v Bratislave, z ktorého dielne aktuálne vychádzajú modely Audi Q7, VW Touareg, VW Up, Seat Mii a Škoda Citigo. Keďže o malé modely je nižší záujem, mohli by byť nahradené práve výrobou Passatu a Superbu.

Nová továreň mala byť vybudovaná v Tureckom meste Manise ležiacom 40 km od Izmiru. Vyrábať sa v nej malo 300-tisíc áut ročne. Medzi ďalšie krajiny pripadajúce do úvahy ako alternatíva k Turecku patria aj Bulharsko, Srbsko a Rumunsko, kde bola plánovaná výroba už v minulosti.

Výrobný závod Škoda v Kvasinách | Foto: ilustračné © ŠKODA AUTO

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie