Aktuality

Prípravy na najväčšie Alfa Romeo v histórii

Titulná fotografia: Alfa Romeo Stelvio

Bude to najväčšie Alfa Romeo, aké kedy Taliani vyrobili. Pripravované veľké SUV značky s hadom požierajúcim človeka v logu by malo predstavovať vlajkovú loď automobilky a dôkaz, že dokáže robiť veľké, praktické a športovo vyladené vozidlá. Zatiaľ však na akékoľvek nové správy o novinke iba čakáme.

O tom, že Alfa Romeo pracuje na novom esúvečku, ktoré by veľkosťou prekonalo aj súčasné Stelvio, sa začalo písať minulý rok. Dnes vieme, že nový automobil bude stáť na rovnakej platforme ako Stelvio, ale bude disponovať celkovou dĺžkou až 4,9 metra a interiérom pre sedem osôb vrátane vodiča. Pre porovnanie, Stelvio je dlhé 4 688 mm.

Sedemmiestne esúvečko od Alfy by teda mohlo osloviť aj ľudí, ktorí nad talianskou značkou doteraz neuvažovali, pretože sa im nepozdával jej apel na športový charakter vozidiel a povesť otáznej spoľahlivosti. Stelvio v konečnom dôsledku veľmi dobre reprezentuje nový imidž značky a jej pokračujúce zameranie sa na športovosť, zväčšiť teda Stelvio a dať mu o dve sedadlá viac sa javí ako krok správnym smerom.

Pohon veľkého SUV od Alfa Romeo by mal zabezpečovať 2,9-litrový benzínový V6 pre verziu Quadrifoglio, ale v základe ponúkne dvojlitrový štvorvalec s elektrickou podporou (hybrid), do úvahy tiež prichádza plug-in hybridný pohon.

Napriek nedostatku informácií sa predpokladá, že prvé fotografie produkčnej verzie najväčšieho SUV od Alfa Romeo uvidíme už budúci rok a bude sa tak jednať o vozidlo v modelovom ročníku 2021.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie