Aktuality

Horúca správa! Tesla bude na Slovensku už budúci rok!

Tesla Model S – Spoveď majiteľa, ktorý má vážnych problémov plné zuby!

Včera večer známy predstaviteľ značky Tesla Elon Musk na svojom Twitteri uviedol, že plánuje začiatkom budúceho roka rozšíriť svoje pobočky na Slovensku, v Chorvátsku a Srbsku a následne aj vo väčšine východnej Európy.

Jedným z dôvodov má byť aj fakt, že slávny vynálezca Nikola Tesla, podľa ktorého je spoločnosť pomenovaná, mal rodičov srbského pôvodu a narodil sa v meste Smiljan, ktoré sa nachádza v dnešnom Chorvátsku.

Presný dôvod, pre ktorý si vybral aj Slovensko zatiaľ nie je známy, ale určite to poteší nielen fanúšikov elektromobilov, ale aj potenciálnych zamestnancov a slovenskú ekonomiku.

Najpravdepodobnejším scenárom je zriadenie oficiálneho servisu. Zriadenie predajne je nepravdepodobné, keďže v susednom Česku alebo Poľsku je väčší trh.

Aj keď Tesla nepatrí k najmasovejším výrobcom automobilov, za druhý štvrťrok tohto roka vyrobila viac ako 87 000 áut a dodala približne 95 200 vozidiel.

Na Slovensku a v susedných Čechách je záujem o elektromobily značky Tesla stále pomerne nízky a to nesporne kvôli ich vysokej cene a stále malému počtu nabíjacích staníc. Denník E15 uvádza, že na Slovensku bolo začiatkom tohto roka registrovaných približne 200 automobilov tejto značky, zatiaľ čo v Českej republike jazdí zhruba 700 elektromobilov Tesla.

Nárast záujmu môže spôsobiť nový Model 3, ktorý sa už v Európe predáva a je aj cenovo dostupnejší ako predchádzajúce modely. Automobilka preto očakáva väčší odbyt aj vo východnej Európe.

Aké budú ďalšie kroky k otvoreniu pobočky na Slovensku budeme priebežne sledovať a aktualizovať.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie