Aktuality

Rodinný superšport. Audi RS6 Avant je splneným snom každého. Doslova.

Schválne. Ktoré športové kombi je slávnejšie ako Audi RS6 Avant? Možno si spomeniete na niekoľko modelov od konkurencie, ktoré by mohli byť rivalmi ingolstadtskej ikony, lenže musíte súhlasiť s tým, že tieto modely slávne Audi iba ťažko prekonajú v popularite. A teraz prichádza úplne nová generácia, ktorá už po zverejnení prvých fotiek, videa a technických údajov vzbudzuje silné emócie.

Z novej RS6 Avant skrátka môžete byť vo vytŕžení, tak sa jej antré vydarilo.

Audi RS6 Avant (2020)

Oficiálna premiéra Audi RS6 Avant sa odohrá až na autosalóne vo Frankfurte budúci mesiac, ale to najpodstatnejšie vieme už dnes. Napríklad to, že v porovnaní s predchádzajúcou generáciou je nové kombi po každej stránke väčšie. O rovných 41 milimetrov, stojí na až 22-palcových diskoch kolies, doplatkové karbón-keramické brzdy majú priemery 440 a 370 mm, adaptívny vzduchový podvozok sa pri rýchlosti 120 km/h zníži o 10 milimetrov a v teréne zvýši o 20 mm.

Audi RS6 Avant (2020)

Pod prednou kapotou pracuje štvorlitrová V8 s dvojitým preplňovaním, maximálnym výkonom 441 kW (600 koní) a maximálnym krútiacim momentom 800 Nm. Benzínový motor je podporovaný mild-hybridnou technológiou pracujúcou na 48 V sieti, umožňuje kombi plachtiť a mierne tak znižovať spotrebu paliva (v rozpätí 55 až 160 km/h).

Audi RS6 Avant ponúkne mimoriadnu dynamiku, akceleráciu z nuly na 100 km/h zvládne v priebehu 3,6 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Ak si však zákazník priplatí za paket Dynamic Plus Package, maximálna rýchlosť bude predstavovať až 305 km/h, čo by sme mali považovať za konštrukčnú rýchlosť vozidla.

Audi RS6 Avant (2020)

Automobil disponuje pohonom všetkých kolies quattro, ktorý dokáže prenášať na zadnú nápravu až 85 percent dostupného krútiaceho momentu. O radenie sa stará 8-stupňový automat.

Batožinový priestor má kapacitu pôsobivých 565 litrov.

Zaujímavosťou je, že prednú časť tvorí maska prevzatá z budúceho modelu RS7.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie