Aktuality

Volkswagen spustil predpredaj Passatu: poznáme ceny, motory a verzie

Volkswagen spustil predpredaj nového Passatu
Nový Passat vo verzii sedan, resp. limuzína

Volkswagen na Slovensku oficiálne spúšťa predpredaj nového Pasatu. Elegantné a technologické nabité kombi a sedan má vysoké ambície, pretože sa jedná o historicky najpredávanejší model automobilu strednej triedy na svete. Dovedna sa ho predalo už 30 miliónov kusov.

Inováciami neprešiel iba samotný automobil, ale aj názvy verzií. Základom bude po novom jednoducho „Passat“, o stupeň lepšia výbava bude Passat Business a špičková verzia ponesie názov Passat Elegance. Business i Elegance bude možné získať tiež s dizajnovým balíčkom R-Line a v predaji bude tiež terénna verzia Alltrack. Samostatným vyhotovením nového Passatu je GTE, teda elektrifikovaný plug-in hybrid s max. elektrickým dojazdom 55 km, resp. 70 km podľa metodiky NEDC. Tento káblom nabíjateľný hybrid bude k dispozícii aj ako sedan, aj ako kombi (Variant).

Volkswagen spustil predpredaj nového Passatu
Volkswagen Passat Variant

Motory a ceny

Na začiatku predpredaja sú na výber štyri motory, dva benzínové TSI a dva naftové TDI.

Od augusta bude dostupný základný benzínový motor 1.5 TSI14 s výkonom 110 kW (150 k)

Benzínové motory 2.0 TSI dosahujú max. výkony 140 kW (190 k) a 200 kW (272 k). Naftové motory na začiatku predaja sú 2.0 TDI s max. výkonom 140 kW (190 k) a 176 kW (240 k). Všetky spĺňajú emisnú normu Euro 6d-TEMP a sú vybavené filtrom pevných častíc.

Pre Passat Alltrack sú určené benzínový motor 2.0 TSI s max. výkonom 200 kW (272 k) a dva motory 2.0 TDI s max. výkonmi 140 kW (190 k)a 176 kW (240 k). Pri všetkých motoroch má Passat Alltrack štandardne 7-stupňovú dvopjspojkovú prevodovku DSG.

Volkswagen spustil predpredaj nového Passatu
Volkswagen Passat Alltrack s pohonom všetkých kolies 4MOTION a max. výkonom 200 kW (272 k)

Passat GTE s pohonom plug-in hybrid ponúkne maximálny systémový výkon 160 kW (218 k).

Najlacnejším modelom radu Passat je limuzína/sedan s motorom 1.5 TSI a výkonom 110 kW (150 k), ktorá má so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou v základnej výbave na Slovensku cenu od 22.660 eur, rovnako motorizované a vybavené kombi Variant má cenu od 24.370 eur.

Volkswagen spustil predpredaj nového Passatu

Základná a rozšírená výbava

Rozšírené sériové vybavenie všetkých verzií obsahuje LED svetlomety vpredu i vzadu, systém infotainmentu s integrovanou SIM kartou a online službami „We Connect“. Ďalej nový Passat ponúkne systém monitorovania premávky pred vozidlom „Front Assist“ s funkciou núdzového brzdenia „City Brake“ a rozoznávaním chodcov „Pedestrian Recognition“ a asistenčný systém na zachovávanie jazdného pruhu „Lane Assist“.

Pri niektorých motoroch a verziách vybavenia má nový Passat sériovo aj ďalšie technológie, ako radarový adaptívny tempomat „ACC“, adaptívne tlmiče pruženia „DCC“, adaptívne reflektory „IQ.LIGHT – LED Matrix“ alebo nový asistenčný systém „Travel Assist“.

Ako prvý model značky Volkswagen na svete môže Passat so systémom „Travel Assist“ jazdiť čiastočne automatizovane až do rýchlosti 210 km/h.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie